OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Saar Challenge – trailový závod přírodou Žďárských vrchů

V tradičním termínu na konci babího léta dne 21. září se uskuteční již 5. ročník trailového závodu osamělou krajinou Žďárských vrchů Saar Challenge. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo. Místní kopcovitá krajina je jedinečná právě ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy, zkrátka je naprosto ideální pro trailové běhání.

Závodníci si v rámci závodu vybírají ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností.  Letos pořadatelé zapracovali na dalších vylepšeních tratí. „Cílem je absolutně minimalizovat asfaltové úseky,“ uvedl pořadatel Jakub Jaroš. S tím souvisí i to, že tratě budou delší. Nejdelší trasa bude mít 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 m (vloni 66 km), střední vzdálenost bude měřit 44 kilometrů, půlmaraton 21,2 kilometrů. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. Naším cílem od počátku není uspořádat masovou akci, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje. Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a poháry.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať. Přihlášen je tak jako každoročně i Štěpán Dvořák, který nedávno přeběhl Československo z východu na západ (přes 1000 km nonstop).

Ke startovnému každý závodník navíc získá kvalitní multifunkční šátek BUFF od hlavního partnera HUDY Pardubice. Více na stránkách závodu www.saarchallenge.cz, kde se dozvíte další podrobné informace včetně propozic, map a pravidel. Neváhejte a přijeďte, těšíme se na Vaši účast.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek