OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Horské maratony

Sobotní závod odstartuje letošní Rock Point – Horskou výzvu

A je to tady! Rock Point – Horská výzva startuje. Už tuto sobotu bude 9. ročník oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu historicky poprvé odstartován na Vysočině. Premiéra a úvod do nové série se navíc odehraje v mimořádně atraktivním prostředí ve věhlasné Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Úvodní bonusový závod nese název Vysočina – GEOHUNTER RACE.   

„Řekl bych, že jsme připravili hodně zajímavý otvírák letošní sezóny Horských výzev. Na Vysočině by nikdo z běžců neměl chybět. Co jindy sledujete v televizi, budete nyní moci zažít přímo na vlastní kůži, takže v sobotu hurá na Vysočinu. Stále je totiž možné přihlásit se na místě,“ zve do Nového Města na Moravě Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva.

Letošní seriál bude mít od tohoto víkendu až do října každý měsíc jednu zastávku po celém Česku. V součtu na běžce čeká sedm atraktivních běžeckých víkendů. Na úvod a na závěr jsou přichystány bonusové závody a právě Vysočina – GEOHUNTER RACE celou sérii zahajuje. Běžci se vždy mohou těšit na zajímavou trasu a ani na Vysočině to nebude jinak. „Tratě nám totiž pomáhal navrhovat jak výkonný ředitel samotné Vysočina arény Jan Skřička, tak i Mirek Bětík z týmu Geohunter, který se svým bratrem Petrem v loňském roce ovládl celkové pořadí seriálu na trase Short. Oba jsou na Vysočině jako doma a zdejší prostředí znají jako své boty, takže závodníkům připravili to nejlepší, co aktuální možnosti dovolily. Vím, že Mirek si přál ještě účastníky zavést na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, ale tam to kvůli hrozícím polomům z bezpečnostního hlediska nebylo možné, takže je před námi stále ještě několik budoucích výzev, které si můžeme schovat do budoucna. I přesto nás čeká hodně zajímavá sobota,“ těší se na víkend Pavel Zitta.

Zatímco plnohodnotné závody mají vždy tři závodní distance (Long, Half a Short), ty bonusové mají jen dvě. Long se na Vysočině běží na 34 km a Short na 16 km. Běžci se na obě trasy vydají v sobotu ve 12 hodin. Přihlásit se je možné na místě od 7 do 10:30 hodin a na trať se mohou vydat jednotlivci i dogtrekaři. „Letos přeběhneme přes Žákovu horu, což je velmi krásné místo. Když to vezmu letmo, tak od stadionu půjdeme na Tři Studně, čekají nás Blatiny, ale také rybníky Sykovec a Medlovský. Trasu jsem vybíral z pohledu závodníka, ale současně tak, aby si ji užili i amatéři,“ upozornil autor trasy Mirek Bětík s tím, že náročnosti tratě se nemusí bát ani úplní amatéři.

Přestože je Vysočina – GEOHUNTER RACE bonusovým závodem, což znamená jen to, že účastníci neberou body do celkového hodnocení seriálu, připraveny jsou i atraktivní ceny. „Běžci se mohou těšit na hodnotné ceny od výrobce batohů Osprey, ale i od českého výrobce kompresních podkolenek Royal Bay. Akce ale bude zajímavá i pro doprovod. Dá se tu totiž strávit parádní víkend. Takže klidně kola s sebou, protože tu jsou skvělé single tracky, pro děti pak aquapark anebo i nový minipivovar,“ láká na Vysočinu Pavel Zitta.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek