OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Týden zbývá do startu úvodní Rock Point – Horské výzvy

Přesně týden zbývá do startu úvodního závodu nového ročníku seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva. Běžci se letos v rámci celé „tour“ poprvé potkají v Jeseníkách v Koutech nad Desnou. Díky nově zařazenému nesoutěžnímu pochodu pořadatelé očekávají přes tisíc aktivních milovníků sportu a přírody.

„Mimo tradičních tří délek tras – Long, Half a Short jsme letos připravili i speciální Pochod s Mixitkou, díky kterému bychom rádi zvedli motivaci navštívit přírodní krásy českých hor opravdu široké veřejnosti. Podle prvních ohlasů a předběžných registrací se nám to daří a všechno zatím napovídá tomu, že v Jeseníkách nyní chystáme zatím nejmasovější výzvu,“ sdělil ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta s tím, registrace do všech závodů bude v den startu umožněna také předem neregistrovaných dvojicím, což může účast stále navýšit.

Závodníci se tak mohou těšit na skvělou atmosféru na startu, spoustu zážitků a setkání na trati. Oproti loňsku se vylepšil také pořadatelský servis. „Každý se na trať může vydat opravdu nalehko a jít či běžet s naprosto čistou hlavou. Vše potřebné bude připraveno na občerstvovacích stanicích, takže si každý může svůj závod pořádně užít,“ upozornil Zitta.

1

Tradice startů ale zůstane nezměněna. Jako první se v pátek pět minut před půlnocí na trať vydají běžci na dlouhé trase (63 km). Jejich časový limit pro dokončení je 24 hodin. Startovní čísla “Longu” se vydávají v pátek od 17 do 22:30 hod. V sobotu dopoledne pak startují zbývající kategorie – Half (35 km) vyběhne v 9 hodin s dvanáctihodinovým limitem a hodinu na to skupina Short (14 km). Nejkratší trasa má časový limit osm hodin. Výdej čísel startuje o šesté ranní a končí hodinu před startem dané kategorie. Novinkou je pak zmíněny čtrnáctikilometrový pochod s Mixitkou, který hromadně odstartuje v sobotu ve čtvrt na jedenáct. „Jde o nesoutěžní pochod pro malé i velké, tlusté i hubené, masožrouty i vegetariány, zkrátka všechny, co mají rádi hory a samozřejmě i tyčinku Mixitku. Doporučujeme trekové hole na Nordicwalking,“ podotkl Zitta.

Jednotlivé závodní skupiny mají vytyčenou trasu s občerstvovacími stanicemi. Běžci “Longu” se zastaví v Ramzové, Červenohorském sedle a na Ovčárně u chaty horské služby. Cíl pro všechny je opět ve sportovním areálu Kouty.

3

Že se pořadatelé snaží neustále zvyšovat úroveň závodu, potvrzuje i komplexnost navazujících služeb. V Jeseníkách bude možnost občerstvit se, odpočinout si i před startem jak v místním bistru, pizzerii, baru Lyžárna, tak i ve vyhřívaném registračním stanu. Závodníci si také budou moci nechat za zvýhodněné ceny „zatejpovat“ svaly, či vazy a předejít tak zranění na trati, či si nechat diagnostikovat došlap při běhu a chůzi. Závod nabídne, tak jako každoročně, elektronické měření časů s on-line přenosem, kvalitní zaznačení trasy v rámci eko-projektu Green Way i bohaté občerstvení na trati, které bude zahrnovat jak teplou polévku a čaj, tak sladké i slané pečivo, ovoce, čokoládu, či energetický nápoj.

V cíli bude na závodníky v průběhu soboty čekat teplé občerstvení a bohatý hudební program, který odstartuje přesně v poledne. Kulturní odpoledne zpestří kapely A.M.Úlet, Blues Session nebo Joan Jett & The Blackhearts tribute. „Aby se při vystoupení kapel zabavily také děti, připravili jsme pro ně třeba volně přístupnou trampolínu,“ připomněl Zitta s tím, že vyvrcholením sobotního odpoledne pak bude vyhlášení závodu, které proběhne v 16:00 hod. Vyhlašovat se na každé trati bude nově pětice kategorií – muži, ženy, mix a dogreking mužů a žen. „Ti nejlepší se mohou těšit nejen na pamětní medaile, ale především na zajímavé ceny od firem Rock Point, Inov8, Red Bull, Svět běhu, pánského časopisu Esquire, či fyzioterapeuta Mgr. Frány,“ láká k účasti ředitel závodu Pavel Zitta.Podobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře