OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských běhů a trekingu začíná historicky poprvé na Vysočině. Premiérový start je přichystán 27. dubna v Novém Městě na Moravě ve věhlasné Vysočina aréně.

Úvodní zastávka sedmidílného seriálu je však jen bonusovým závodem, kde si běžci budou moci pro začátek prověřit svůj fyzický fond. „První zastávku seriálu Rock Point – Horská výzva, která nese oficiální název Geohunter race, má na svědomí David Svozil, jednatel stejnojmenné firmy Geohunter, který je nadšený běžec a účastník několika Horských výzev. Společně jsme se domluvili, že sérii rozšíříme a z Vysočiny uděláme první bonusový závod letošní série, který má běžce za úkol především nakopnout a namotivovat do dalšího dějství seriálu,“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point-Horská výzva.

První závod proto nebude zařazen do celkového ranku, ale hodnocen bude jen jako samostatný podnik. Všechny následující závody, mimo posledního sedmého bonusovéhona Pálavě, se už budou počítat do celkového hodnocení. Každá zastávka však nabídne mimořádné zážitky a ukáže nejkrásnější zákoutí českých hor. „I když není závod na Vysočině plnohodnotnou zastávkou, připravena je velmi atraktivní trať. Oproti původnímu plánu jsme ji ještě trochu pozměnili, takže se poběží více po nezpevněném povrchu a běžci si užijí kvalitní terén,“ podotkl Zitta s tím, že trasu pomáhal navrhovat jak výkonný ředitel samotné Vysočina areny Jan Skřička, tak i Mirek Bětík z týmu Geohunter, který se svým bratrem Petrem v loňském roce ovládl celkové pořadí Rock Point – Horské výzvy na trase Short. „Okolí Nového Města na Moravě, odkud pochází jeho žena, zná Mirek velmi dobře, díky čemuž běžce provede zajímavými lokalitami,“ řekl Pavel Zitta.

Běžci se k závodu mohou přihlásit nyní za výhodnější startovné. Online přihlášky skončí ve středu 10. dubna, ale registrovat se bude možné i na místě od 7 do 10:30 hodin. Na programu jsou dvě trasy Long (34 km) a Short (16 km). Běžci se na obě tratě vydají společně s odbitím 12. hodiny. Závod je vypsán jen pro jednotlivce a dogtrekaře. Více informací je pak možné najít na webových stránkách Rock Point – Horské výzvy.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek