OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Závod B7 dokončila v extrémních podmínkách jen polovina účastníků

Osmý ročník extrémního závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička je u konce. Poprvé v historii se tento horský maraton konal v deštivém počasí.  Náročnou 95 km dlouhou trasu skrz celé pohoří dokončilo 1561 účastníků. Jako první dorazili do cíle loňští vítězové Marek Causidis a Stanislav Najvert a stali se tak podruhé v řadě Mistry České republiky v horském maratonu dvojic.

Extrémní závod B7 letos skutečně dostál svému názvu – zima, déšť, snížená viditelnost, to vše ztěžovalo už tak náročné parametry trati. Na svou pouť z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm vyrazilo 3000 účastníků. Na trase postupně zdolávali vrcholy Javorový, Ropici, Travný, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník. Zvláště kvůli opravdu drsnému počasí však dorazila do cíle jen polovina závodníků, což je nejméně za celou historii B7.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií – LONG a SHORT. Na delší 95 km dlouhé trase jsme sledovali zajímavý sportovní souboj nejrychlejších týmů. Roli favoritů a obhájců prvenství nakonec potvrdili Marek Causidis a Stanislav Najvert. Celou trasu pokořili za 12 hodin a 1 minutu. „Musím říct, že tento ročník byl opravdu hodně náročný. Zima a déšť vytvořily nepříjemné podmínky, nicméně podařilo se nám je překonat a jsme moc rádi.“ komentoval závod Marek Causidis. Na druhém místě skončilo duo David Pecina a Roman Košťák. Pro bronz si pak dokráčeli Kamil Bezděk a Marek Novotný.

Skvělý výkon byl k vidění také v kategorii smíšených párů, kde se z vítězství radovali Filip Šilar s Aničkou Čajkovou a umístili se tak na celkovém úctyhodném sedmém místě. Nejrychlejším ryze dívčím duem byly Marie Zelená s Kristýnou Chmelkovou.

I přes zhoršené podmínky na trati nezaznamenali organizátoři větší počet zranění než obvykle. Až na výjimky řešili zdravotníci jen drobná zranění, většinou oděrky z pádů a namožené svaly a vazy.

Také letos byl součástí závodu B7 projekt Každý metr pomáhá. Výtěžek této sbírky putoval po šesti letech opět k těžce popálenému Lukáši Hyblovi, který se zúčastnil jak startu, tak závěrečného ceremoniálu. Ten se již tradičně konal na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nedělní program zahájila frýdecko-místecká kapela MIRAI, která svým energickým vystoupením rozehřála přítomné početné publikum. Následně proběhlo slavnostní dekorování vítězů všech kategorií, vyhlášení výsledků tipovací soutěže a losování výherců tradiční tomboly. Závod Adidas-Continental Beskydská sedmička 2017 tak byl úspěšně ukončen.Podobné články
Kratší závody
18. 7. 2018 Kozlík vyhrál Česko-německý půlmaraton KTRC, raduje se i olympijská lyžařka Beroušková

Žádné závodní prázdniny pro pilné běžce. Kilpi Trail Running Cup pokračoval pěkně zostra Česko-německým půlmaratonem...

Celý článek
Ultratrail
13. 7. 2018 Za týden jdou běžci na Šumavě třetí zastávku Rock Point – Horské...

Železná Ruda – Pouhý týden dělí běžce od startu dalšího dílu Rock Point – Horské...

Celý článek
Kratší závody
5. 7. 2018 Vertikální superzážitek z dolomitské Marmolady!

Když ke mně poprvé doputovala informace o možnosti účasti někoho z redakce na „nějakém šíleném vertikalu“...

Celý článek
Vaše Komentáře