OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Závod B7 dokončila v extrémních podmínkách jen polovina účastníků

Osmý ročník extrémního závodu Adidas-Continental Beskydská sedmička je u konce. Poprvé v historii se tento horský maraton konal v deštivém počasí.  Náročnou 95 km dlouhou trasu skrz celé pohoří dokončilo 1561 účastníků. Jako první dorazili do cíle loňští vítězové Marek Causidis a Stanislav Najvert a stali se tak podruhé v řadě Mistry České republiky v horském maratonu dvojic.

Extrémní závod B7 letos skutečně dostál svému názvu – zima, déšť, snížená viditelnost, to vše ztěžovalo už tak náročné parametry trati. Na svou pouť z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm vyrazilo 3000 účastníků. Na trase postupně zdolávali vrcholy Javorový, Ropici, Travný, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník. Zvláště kvůli opravdu drsnému počasí však dorazila do cíle jen polovina závodníků, což je nejméně za celou historii B7.

Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií – LONG a SHORT. Na delší 95 km dlouhé trase jsme sledovali zajímavý sportovní souboj nejrychlejších týmů. Roli favoritů a obhájců prvenství nakonec potvrdili Marek Causidis a Stanislav Najvert. Celou trasu pokořili za 12 hodin a 1 minutu. „Musím říct, že tento ročník byl opravdu hodně náročný. Zima a déšť vytvořily nepříjemné podmínky, nicméně podařilo se nám je překonat a jsme moc rádi.“ komentoval závod Marek Causidis. Na druhém místě skončilo duo David Pecina a Roman Košťák. Pro bronz si pak dokráčeli Kamil Bezděk a Marek Novotný.

Skvělý výkon byl k vidění také v kategorii smíšených párů, kde se z vítězství radovali Filip Šilar s Aničkou Čajkovou a umístili se tak na celkovém úctyhodném sedmém místě. Nejrychlejším ryze dívčím duem byly Marie Zelená s Kristýnou Chmelkovou.

I přes zhoršené podmínky na trati nezaznamenali organizátoři větší počet zranění než obvykle. Až na výjimky řešili zdravotníci jen drobná zranění, většinou oděrky z pádů a namožené svaly a vazy.

Také letos byl součástí závodu B7 projekt Každý metr pomáhá. Výtěžek této sbírky putoval po šesti letech opět k těžce popálenému Lukáši Hyblovi, který se zúčastnil jak startu, tak závěrečného ceremoniálu. Ten se již tradičně konal na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nedělní program zahájila frýdecko-místecká kapela MIRAI, která svým energickým vystoupením rozehřála přítomné početné publikum. Následně proběhlo slavnostní dekorování vítězů všech kategorií, vyhlášení výsledků tipovací soutěže a losování výherců tradiční tomboly. Závod Adidas-Continental Beskydská sedmička 2017 tak byl úspěšně ukončen.Podobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře