OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Zimní výzva 2014 – první informace

Nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic – Zimní výzva 2014 bude startovat opět pod hlavičkou Rock Pointu! Start je plánován na 22.února 2014.

Dobrá zpráva pro všechny extrémisty a dobrodruhy. 2. ročník extrémního outdoor-survivalového závodu Rock Point – Zimní výzva se uskuteční také v roce 2014, a to opět pod dohledem generálního partnera, firmy Rock Point! Trasu tohoto nejtěžšího zimního závodu, který v loňském roce dokončily pouze 4 dvojice, potkalo několik změn. Tou první je změna trasy, kdy bude závod hromadně odstartován 22. února 2014 z nám. Míru v Šumperku, jež bývá nazýván pomyslnou vstupní branou do Jeseníků.

Tou další změnou je pak rozdělení trasy závodu na dvě délky. „Po ohlasech z 1.ročníku jsme se rozhodli vyhovět také těm, kteří si chtějí vyzkoušet Zimní výzvu, ale netroufnou si na dlouhou trasu s délkou přes 230 km. Proto jsme pro 2.ročník navrhli 2 trasy, z nichž kratší s názvem SHORT bude mít časový limit 96 hodin a finiš v Rokytnici v O.horách po cca 150-ti kilometrech, dlouhá pod označením LONG bude poté obdobná svou délkou i náročností jako v loňském roce, bude finišovat po cca 250-ti kilometrech ve městě Trutnov a závodníci se budou muset vejít do časového limitu 120 hodin.“ řekl ředitel závodu, Pavel Zitta.

Těšit se mohou závodníci obou tras na všechny hlavní vrcholy Jeseníků a Orlických hor. Konkrétně je trasa zavede, jak na nejvyšší horu Moravy – Praděd, tak poté na Mravenečník, Paprsek, Kralický Sněžník, Suchý vrch i Velkou Deštnou.

Závod bude nutné absolvovat pouze po svých, k usnadnění postupu v zimním horském terénu bude možné použít jakékoliv lyže, sněžnice, mačky a lyžařské, či trekové hůlky. Závodníci si budou muset tak jako tomu bylo také v 1.ročníku, nést v průběhu celého závodu povinnou výbavu, čítající spacák, bivak, atd.sami, orientovat se v terénu pak budou dle povinné GPS navigace. Na trase závodu budou vždy v rozpětí cca 30-35km nachystány tzv. „checkpointy“. Tam si budou moci nechat dvojice před startem zaslat, jak další výbavu ve formě lyží a oblečení, tak je využít také k odpočinku, případně spánku v teple a načerpání dalších sil na postup v podobě menšího občerstvení a teplého čaje.

„Chtěli jsme mezi dvojice již v loňském ročníku vnést také trochu taktizování. Možností volby vybavení na jednotlivých checkpointech se nám to již v loňském ročníku povedlo, proto bychom se rádi této možnosti drželi i letos a opět závodníkům tuto možnost taktizování ve formě volby lyží, či další výbavy nabídli“ dodal Zitta. Na závěr nezbývá než dodat, že závod bude opět limitován počtem startujících a to pouhými 40ti dvojicemi v trase LONG a 40ti dvojicemi v trase SHORT. Soutěžit se bude opět v kategoriích Muži, Ženy a Mix.

Nový web závodu bude společně se zavěšením propozic a map ročníku 2014 spuštěn 1.listopadu 2013 pod odkazem: http://zimni.horskavyzva.cz

Registrace poté odstartuje 1.prosince 2013 přesně ve 20:00.

Pokud máte tedy odvahu na to, zkusit si nejtvrdší zimní outdoor-survivalový závod dvojic v ČR, neotálejte s registrací příliš dlouho!Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek