OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Zimní výzva 2014 – první informace

Nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic – Zimní výzva 2014 bude startovat opět pod hlavičkou Rock Pointu! Start je plánován na 22.února 2014.

Dobrá zpráva pro všechny extrémisty a dobrodruhy. 2. ročník extrémního outdoor-survivalového závodu Rock Point – Zimní výzva se uskuteční také v roce 2014, a to opět pod dohledem generálního partnera, firmy Rock Point! Trasu tohoto nejtěžšího zimního závodu, který v loňském roce dokončily pouze 4 dvojice, potkalo několik změn. Tou první je změna trasy, kdy bude závod hromadně odstartován 22. února 2014 z nám. Míru v Šumperku, jež bývá nazýván pomyslnou vstupní branou do Jeseníků.

Tou další změnou je pak rozdělení trasy závodu na dvě délky. „Po ohlasech z 1.ročníku jsme se rozhodli vyhovět také těm, kteří si chtějí vyzkoušet Zimní výzvu, ale netroufnou si na dlouhou trasu s délkou přes 230 km. Proto jsme pro 2.ročník navrhli 2 trasy, z nichž kratší s názvem SHORT bude mít časový limit 96 hodin a finiš v Rokytnici v O.horách po cca 150-ti kilometrech, dlouhá pod označením LONG bude poté obdobná svou délkou i náročností jako v loňském roce, bude finišovat po cca 250-ti kilometrech ve městě Trutnov a závodníci se budou muset vejít do časového limitu 120 hodin.“ řekl ředitel závodu, Pavel Zitta.

Těšit se mohou závodníci obou tras na všechny hlavní vrcholy Jeseníků a Orlických hor. Konkrétně je trasa zavede, jak na nejvyšší horu Moravy – Praděd, tak poté na Mravenečník, Paprsek, Kralický Sněžník, Suchý vrch i Velkou Deštnou.

Závod bude nutné absolvovat pouze po svých, k usnadnění postupu v zimním horském terénu bude možné použít jakékoliv lyže, sněžnice, mačky a lyžařské, či trekové hůlky. Závodníci si budou muset tak jako tomu bylo také v 1.ročníku, nést v průběhu celého závodu povinnou výbavu, čítající spacák, bivak, atd.sami, orientovat se v terénu pak budou dle povinné GPS navigace. Na trase závodu budou vždy v rozpětí cca 30-35km nachystány tzv. „checkpointy“. Tam si budou moci nechat dvojice před startem zaslat, jak další výbavu ve formě lyží a oblečení, tak je využít také k odpočinku, případně spánku v teple a načerpání dalších sil na postup v podobě menšího občerstvení a teplého čaje.

„Chtěli jsme mezi dvojice již v loňském ročníku vnést také trochu taktizování. Možností volby vybavení na jednotlivých checkpointech se nám to již v loňském ročníku povedlo, proto bychom se rádi této možnosti drželi i letos a opět závodníkům tuto možnost taktizování ve formě volby lyží, či další výbavy nabídli“ dodal Zitta. Na závěr nezbývá než dodat, že závod bude opět limitován počtem startujících a to pouhými 40ti dvojicemi v trase LONG a 40ti dvojicemi v trase SHORT. Soutěžit se bude opět v kategoriích Muži, Ženy a Mix.

Nový web závodu bude společně se zavěšením propozic a map ročníku 2014 spuštěn 1.listopadu 2013 pod odkazem: http://zimni.horskavyzva.cz

Registrace poté odstartuje 1.prosince 2013 přesně ve 20:00.

Pokud máte tedy odvahu na to, zkusit si nejtvrdší zimní outdoor-survivalový závod dvojic v ČR, neotálejte s registrací příliš dlouho!Podobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře