OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Adrenalin Cup 2015 – výsledky

I tak extrémní závod, jakým je štafeta v rámci závodu SMS.cz Adrenalin Cup 2015, může mít své obhájce titulu. Stejně jako v loňském roce i letos postavil nejlepší čtyřčlennou štafetu tým OpavaNet a v závodě, při kterém své síly poměřují nejlepší běžci, paraglidisté, bikeři a kajakáři, si z Ostravice s velkým náskokem odváží zasloužené prvenství. Závod čtyřčlenných štafet, který se konal v sobotu 27. června v Ostravici, bavil diváky i mnoha kuriózními momenty.

Devatenáctý ročník SMS.cz Adrenalin Cupu 2015 letos doznal příznivých změn. Ideální počasí tentokrát již nezabránilo startu paraglidistů, jejichž přílet na fotbalové hřiště v Ostravici přímo nad hlavami diváků patřil k nejatraktivnější části programu. Letos nebyla nouze ani o kuriózní přistávací techniky. Nechtěně zabalená v padáku zůstala například televizní kamera i s kameramanem, při jiném seskoku skupina dobrovolníků pro změnu osvobozovala padák přichycený na vysoké ochranné síti travnatého hřiště.

Do popředí se ihned po startu dostal tým OpavaNet, loňský obhájce titulu. Svůj náskok si držel i po druhé předávce mezi padákem a bikem, mezi třetím a čtvrtým úsekem se však závodníci propadli na průběžné třetí místo z důvodu defektu svého cyklisty na trati. Michal Malík píchl přední gumu, dokonce několikrát spadl a závod dojel s mnoha odřeninami. Vše se tak rozhodovalo až při závěrečném závodu kajakářů. V něm se tým OpavaNet vrátil do čela závodu, které udržel až do cíle. Ve složení Robert Krupička (běh), Tomáš Ledník (paragliding), Michal Malík (MTB) a David Mrůzek (kajak) tým zvítězil v celkovém čase 03:24:24,90.

3

„Letělo se mi moc dobře, povětrností podmínky byly dnes velmi dobré. Bylo to navíc o to lepší, že jsem měl pětiminutový náskok před ostatními. Na začátku jsem to sice trochu pokazil, když se mi zamotaly na startu šňůry, samotné přistání ale bylo hladké. Na Adrenalin Cup jezdím opravdu rád,“ okomentoval svůj úsek Tomáš Ledník. Z vítězství se však ze všech nejvíc radoval Robert Krupička, který celou štafetu rozbíhal. „Paradoxní je, že i když jsme zvítězili, máme úplně jiný tým než loni, tak trochu sestavený naslepo. O to víc jsem rád, že se nám i v tomto novém složení podařilo vyhrát. Asi si teda kluky nechám,“ radoval se Robert Krupička.

Dramatický závěr závodu se odehrál v cílové rovince fotbalového hřiště, kam dobíhali kajakáři. O vítězi již bylo rozhodnuto, ovšem boj se rozhořel o druhé a třetí místo, kdy těsně za sebou s kajaky na ramenou dobíhal vodní slalomář Vít Přindiš z týmu Nilfisk – ALTO a Pavel Srbecký z týmu Technika Brno Extreme Abuelo. Rozdílem jen několika centimetrů nakonec druhé místo vybojoval právě Vít Přindiš, český reprezentant ve vodním slalomu.

Do netradičního závodu, který vyžaduje velkou fyzickou kondici, se zapojilo 30 týmů, z toho pět družstev tvořily pouze ženy a jeden speciální tým Lvíčata vyslal do soutěže i Dětský domov Dolní Lány. Ten skončil na 26. místě. Přímo mezi diváky se pro změnu hemžily děti z Dětského domova Frýdek-Místek a Dětského domova Čeladná.

2

Ve startovním poli SMS.cz Adrenalin Cupu se objevily i známé sportovní tváře. Všestranný outdoorový sportovec Michal Krysta na padáku tvořil ČEZ tým s kajakářem Lukášem Kubričanem, běžcem Davidem Gerychem a zahraničním hostem, polským bikerem Markem Konwou. Tito borci nakonec obsadili 4. místo. „Nejvíc mne překvapilo, že nahoře na Lysé hoře bylo 8 °C, to jsem opravdu nečekal. Musím také říct, že trať pro mne byla i dost těžká, já totiž jezdím cross country. Až dosud jsem podobný závod neabsolvoval, protože u nás v Polsku nic takového nemáme. A je to škoda, protože se mi to hrozně líbilo. Klidně bych si to dal znovu, tak věřím, že příští rok se to podaří a vrátím se sem,“ pochvaloval si svou účast dvojnásobný mistr světa v kategorii U23 a mistr Polska Marek Konwa.

V souboji ženských týmů se nejvíce dařilo družstvu Lysé ženy ve složení Michaela Gerychová (běh), Kristýna Greplová (paragliding), Lenka Bulišová (MTB) a Pavlína Zástěrová (kajak), které proběhlo cílem v čase 04:31:58,16. V celkovém pořadí všech družstev dívky obsadily 18. místo.

Letošní devatenáctý ročník SMS.cz Adrenalin Cupu doznal i menších změn na jedné z tras. „Letos jsme mírně upravili trať pro bikery. Část závodního úseku totiž byla během roku vyasfaltována, takže jsme závodníky raději poslali zpevněnou lesní cestou. Ubrali jsme jim tím sice pár kilometrů, ale zase díky pěknému terénu byla jejich cesta zajímavější. Největší radost nám ale udělalo počasí, které se opravdu vyvedlo. Tím spíš, že Lysá hora je v tomto velmi nevyzpytatelná. Jednotlivé disciplíny tak dokonale prověřily fyzické zdatnosti závodníků. Jednotlivé úseky jsou totiž specifické právě tím, že jde zde spousta dalších technických faktorů, které celkový výkon ovlivňují. Takže i pro samotné závodníky je to něco nevšedního a netradičního. Navíc podle prvních odhadů dnes do Ostravice našlo cestu přes 2 500 diváků, což je nejvíc za poslední roky, takže i z tohoto hlediska můžeme být spokojeni,“ zhodnotil právě uplynulý ročník akce Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency.

V Ostravici však byly k vidění i jiné sportovní výkony. Ty předváděli nadšení nosiči piva ve speciálním závodě Beskydský Šerpa. Jejich úkolem bylo vynést pětašedesátikilový sud piva na Lysou horu. Do této atraktivní vsuvky, která se konala již posedmé, se přihlásilo 33 čtyřčlenných družstev. Z vítězství a cen v podobě čtyř sudů piva a skleněné trofeje od skláře Zdeňka Kunce se radovala čtveřice Lumír Soukup, Ondřej Soukup, Tomáš Musil a Jan Krpec z týmu KPNP Rybí. Borci zdolali devítikilometrovou trať s převýšením 950 metrů ve skvělém čase 01:37:30. V závěsu za sebou přitom nechali loňské vítěze z týmu Neškodní jedinci.

Sobotní den ale nebyl jen o závodění, ale díky nadaci ČEZ také o pomoci. Návštěvníci SMS.cz Adrenalin Cupu 2015 mohli na upevněném kole „vyšlapat“ pomoc občanskému sdružení Linie radosti, které poskytuje sociální služby ve Frýdku-Místku v rámci denního stacionáře a také TJ Sokol Ostravice. Díky aktivním divákům si obě organizace rozdělí 100 000 korun.

PARAMETRY ZÁVODU

Běh do vrchu 16 km – převýšení 1 145 m
Paragliding 5,5 km – převýšení 925 m
Mountain bike (MTB) 30 km – převýšení 1430 m
Kajak 5 km – převýšení 70 m – 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

VÝSLEDKY ZÁVODU – Muži

1. OpavaNet (Robert Krupička, Tomáš Ledník, Michal Malík, David Mrůzek)
2. Nilfisk – ALTO (Pavel Brýdl, Michal Šotek, Jan Nesvatba, Vít Přindiš)
3. Technika Brno Extreme Abuelo (Milan Janata, Manfred Loebenwein, Ondřej Fojtík, Pavel Srbecký)

VÝSLEDKY ZÁVODU – Muži

1. Lysé ženy (Michaela Gerychová, Kristýna Greplová, Lenka Bulišová, Pavlína Zástěrová)
2. Ed6u Elemic Ladies B (Denisa Krejčiříková, Kristýna Kadlecová, Tereza Tvarůžková, Majka Mrázková)
3. Outdoor club (Jitka Gregořicová, Petra Figalová, Šárka Vojtková, Kateřina Halašková)

http://adrenalincup.com/Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek