OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Berounská 12 hod MTB a Berounská 12 hod RUN – dva vytrvalostní závody v jeden den na jednom místě

Poslední červencovou sobotu bude Beroun patřit všem vytrvalcům a ultra maratoncům. Po roční odmlce znovu berounští pořadatelé, tým More Than Bikers, připravili závod Berounská 12 hod MTB a zároveň nově také Berounskou 12 hod RUN. Oba tyto závody se uskuteční v jeden den, sobotu 30.7.2016. Budou využívat společné depo, ale tratě bikerů i běžců povedou odděleně. „Zatím co na bikery bude čekat členitý 10 km okruh, plný singltreků, sjezdů i náročných stoupání, který závodníky zavede např. až do těsné blízkosti rozhledny Děd, běžcům jsme přichystali zajímavou vlnitou 5 km trať v místních lesích.“ slibuje hlavní organizátor závodu Petr Šírer.

Start obou závodů bude v sobotu v 9 hod ráno a cíl tentýž den ve 21 hod. Proto nebudou potřeba během závodu žádná světla. Jak už bylo zmíněno, obě trasy povedou výhradně po lesních cestách. Na závodníky mimo šotolinového úseku při průjezdu/průběhu depa nečeká nikde žádný asfalt. Zázemí celého závodu bylo letos trochu netradičně přesunuto z Berounského kempu do prostor bývalého vojenského areálu. Pořadatelé si od toho slibují větší “splynutí“ závodníků s okolní přírodou. „Je to takový návrat ke kořenům běhu
a mountain bikingu.“ vysvětluje celou myšlenku ředitel závodu a dodává „Chtěli jsme se oprostit od všech vymožeností dnešní doby a zprostředkovat účastníkům zážitek hodný tohoto formátu závodu. Něco jako novodobé gladiátorské hry, kde se každý sám popere s připravenou tratí a poměří síly s ostatními soupeři“. Účastníci se nemusí ale bát, v depu samozřejmě naleznete základní vybavení jako jsou mobilní toalety, pitná voda, prostor určený pro pitstopy a klidovou zónu, kde si můžete postavit stan. Vyhlášení vítězů proběhne potom za soumraku při světle loučí. Večer po závodě bude následovat after party v podobném duchu jako celý závod.

B12hod RUN

Oba tyto vytrvalostní závody se uskuteční v rámci víkendového programu s názvem Berounský cyklo-běžecký víkend 30. – 31. 7. 2016.

Více se dozvíte na http://www.berounskadesitka.cz/ nebo na facebooku https://www.facebook.com/Berounska24h/Podobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek