OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Hory a lezení

Běžkařská sezona vrcholí

Koncem února již máme většinu “kratších” vytrvalostních závodů na běžkách za sebou. Seriál Ski Tour s pěti závody o délce 30-50 km zná své vítěze (Viktor Novotný). Stejně tak už proběhlo mnoho dalších akcí. Přesto právě až teď nastává čas na ty opravdu hodně těžké závody!

Před námi jsou tři víkendy, během kterých proběhne několik běžkařských 24(12) hodinovek.

První závod – Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka – se uskuteční 25. – 26. února na Českomoravské vrchovině v oblasti Blatiny. Závod je veden jako Mistrovství republiky horolezců a jedná se o již 32. ročník. Pořadatelem akce je Montana turistický klub Brno. Závodit se bude v kategoriích jednotlivci (muži, ženy), dvojice (muži, ženy, mix) na cca 5 km okruhu, který bude v případě příznivých sněhových podmínek připraven jak na klasiku, tak na bruslení.

www.montanaklub.cz

Během stejného víkendu ožijí také Krušné hory, kde v Sport areálu Klíny proběhne v noci ze soboty na neděli 3. ročník závodu Klínská Noc 2012 XC SKI. 12 hodinový závod se poběží na 7 km dlouhém okruhu a absolvují ho jak jednotlivci, tak dvoučlenné štafety.

www.sport.kliny.cz

O týden později, tedy 3. – 4. března, proběhne v Jeseníkách v okolí Paprsku 5. Kudrnovská čtyřiadvacetihodinovka na běžkách. Závodu se mohou zúčastnit jedno, dvou a tříčlenné týmy. Běží se klasickým způsobem (event. bruslením v úsecích, kde to povrch, terén a šířka stopy umožní) na okruhu přibližně 4 km dlouhém s převýšením cca 60 m, který je položený ve výšce 1000 m n. m.

www.kudrna.cz/24

A o další týden později, 10. – 11. března, se uskuteční již 27. ročník Jizerských 24 hodin. Parametry tratě jsou podobné jako v minulých letech. Délka okruhu 4,85 km, převýšení 76 m a nadmořská výška cca 800 m n.m.

http://jizerskych24.wz.czPodobné články
Běh na lyžích
12. 2. 2020 Jesenická 24 hodinovka na běžkách již po třinácté

Pro zájemce z řad amatérských běžkařů je připraven již 13. ročník zážitkového závodu. Pravidelní účastníci oceňují...

Celý článek
Běh na lyžích
5. 1. 2016 Red Bull Horská smyčka se stáhne v Abertamech

Čtyři okruhy. Od nejdelšího po nejkratší. Ale jeden těžší než druhý. Začíná mobilizace sportovců na...

Celý článek
Běh na lyžích
6. 3. 2012 Na Kudrnovské 24 padaly rekordy

Krásné slunečné počasí přivítalo v sobotu 3. března na horské chatě Paprsek v Jeseníkách účastníky...

Celý článek