OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Běh na lyžích

Na Kudrnovské 24 padaly rekordy

Krásné slunečné počasí přivítalo v sobotu 3. března na horské chatě Paprsek v Jeseníkách účastníky závoduKudrnovská 24 hodinovka na běžkách. Na zhruba šedesátku závodníků čekal 24 hodinový boj s 4,4 km dlouhým okruhem, který byl původně připraven především pro klasický styl. Zmrzlý sníh a led ve stopě však nakonec přiměl téměř všechny k bruslení.

Závod byl rozdělen do dvou kategorií, jednotlivci a týmy. V kategorií týmových štafet mezi sebou dohromady bojovaly dvojice a trojice, což bohužel nebylo zcela souměřitelné. Start závodu byl v 11:00. V prvních hodinách se jezdilo vesměs stejné tempo a žádné výrazné rozdíly mezi závodníky nevznikaly. Až na jednu podstatnou výjimku. Tomáš Bek si okamžitě vytvářel náskok na své soupeře z kategorie jednotlivců a delší dobu také jezdil lépe než štafety. Odpolední část závodu byla příjemná teplým a slunečným počasím a kazilo jí pouze velké množství turistů na trati, kterým se závodníci museli vyhýbat.

Během večerní a noční části se stále více vyjasňovalo, kdo si to nakonec rozdá o nejvyšší příčky. Jednotlivcům stále suverénně vévodil Tomáš Bek, který si nakonec první místo vybruslil s neuvěřitelnými 310 km a stanovil tak nový rekord závodu. Mezi týmy byly rozdíly menší. První pozici téměř od startu závodu obsadili skvěle jezdící Martin Klícha s Václavem Králem, kterým na paty šlapala pouze jedna trojice. Tento boj o první příčku byl velmi zajímavý až do posledních kol. Očekávalo se, že tým ve třech, kdy každý závodník najede méně kilometrů a má delší čas na odpočinek, musí vedoucí duo každou chvíli dorazit. To se nakonec nestalo a vítězství si zaslouženě odnáší tým Nezaprší a nezaprší, který dohromady najel 392 km.

Za zmínku určitě stojí výkon nejlepší ženy Petry Havlové. Ta dokázala najet 245 km!

Kompletní výsledková listina:
výsledkyPodobné články
Běh na lyžích
12. 2. 2020 Jesenická 24 hodinovka na běžkách již po třinácté

Pro zájemce z řad amatérských běžkařů je připraven již 13. ročník zážitkového závodu. Pravidelní účastníci oceňují...

Celý článek
Běh na lyžích
5. 1. 2016 Red Bull Horská smyčka se stáhne v Abertamech

Čtyři okruhy. Od nejdelšího po nejkratší. Ale jeden těžší než druhý. Začíná mobilizace sportovců na...

Celý článek
Běh na lyžích
1. 3. 2012 Vasův běh – legendární švédský závod

První březnový víkend je již dlouhá léta spojen s nejznámějším závodem v běhu na lyžích....

Celý článek