OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Blíží se KOUTYMAN – 3. ročník extrémního horského duathlonu

Extrémní duathlon v areálu Kouty nabízí využití potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně se zázemím sportovního areálu Kouty, včetně velmi atraktivních tras pro horská kola i běh. 3.ročník KOUTYMANA odstartuje 26. září 2015 v areálu Kouty. Letošní novinkou je zařazení závodu Českou triatlonovou asociací do Českého poháru.

Účastníci závodu Koutyman dostanou jedinečnou příležitost závodit v nadmořské výšce 1350 metrů, s převýšením 2620 m. Trasa závodu začíná krátkým výběhem v délce 3,5 km z Kouteckého náměstí v nadmořské výšce 560 m n. m.. Trať vede v okolí dolní stanice lanovky a po členitém běhu v terénu, končí rovinatějším úsekem zpět na náměstí sportovního areálu Kouty.

Cyklistická část se rozjíždí po krátké jízdě v terénu dlouhým výjezdem po asfaltové silnici, kolem spodní nádrže, až na horní nádrž Dlouhé Stráně do výšky 1300 m n. m., potom následuje jízda lehčím terénem kolem celého masivu Mravenečníku a na závěr je divácky atraktivní výjezd sjezdovky, po kterém následuje velmi zajímavý sjezd po lehčích trasách Bikeparku Kouty, až na náměstí areálu, v celkové dálce 36 km. Odtud se závodníci vydají na poslední úsek, v délce 13 km, s náročnějším výběhem v okolí lyžařského střediska a přilehlých sjezdovek přes horní stanici lanovky, která končí ve výšce 1100 metrů na vyhlídce naučné stezky Rysí skála na Medvědí hoře. V závěru se pak trasa vrací lesními chodníky a sjezdovkami zpět do cíle na náměstí.

Bikepark Kouty pravidelné hostí několik závodů horských kol. Za zmínku stojí například závody Kola pro život – Enduro race, Mistrovství ČR v DH, Český pohár v DH, Moravsko-Slovenský pohár, závod Českého poháru Cross country a další.

Koutyman je závod určený všem výkonnostním skupinám. Závodit se bude v různých kategoriích i štafetách.

Závodníky na akci podpoří svou účastí desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmanu Petr Vabroušek.

Do závodu je možné podat přihlášku elektronicky do 21.9.2015 na webových stránkách www.koutyman.cz, nebo přímo na místě v den závodu od 8 do 9 hodin. Start je naplánován na 10 hodin.Podobné články
Survival
7. 3. 2018 Blíží se náročný dvacetihodinový Krkonošský survival!

Blíží se polovina března (16.3.) a s ní i start Krkonošského survivalu (KS) – mistrovství ČR...

Celý článek
Survival
13. 2. 2018 V Děčíně letos proběhne 20. ročník Adrenalin Challenge

Legendární Adrenalin Challenge v Děčíně je spolu s doprovodným programem ojedinělou adrenalinovou akcí pro širokou...

Celý článek
Survival
30. 1. 2018 Mezinárodní Mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 probíhá v Jeseníkách 24. ročník mezinárodního Mistrovství...

Celý článek
Vaše Komentáře