OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

FREE LITOVEL BOBR CUP 2016 ovládl tým OpavaNet

První říjnovou sobotu se konal v litovelském areálu vodních sportů již 22. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet – BOBR CUP 2016.

Na start se letos postavilo přes 230 týmů. Jako první vyrazili na trať běžci, kteří museli zdolat okruh dlouhý 15 km. Start i doběh na následnou předávku štafetového kolíku se klikatil areálem závodu, takže si závodníci mohli užívat bouřlivé divácké podpory. Trať vedla převážně lesem podél řeky Moravy, ovšem na závodníky čekalo také několik těžkých stoupání a brodů přes řeku.

Nejlépe se s nástrahami běžecké tratě popral Lukáš Olejníček z týmu X-park Františkov, následovaný Ondřejem Fejfarem (OpavaNet) a jako třetí doběhl Tomáš Lichý z týmu Seat. Nejrychlejší ženou byla Petra Kamínková z týmu Koral Bartoněk team.

Po předávce štafetového kolíku vyrazili bikeři na trať dlouhou 25 km. První místo těsně udržel s minimálním náskokem tým X-park Františkov, reprezentovaný Ondřejem Fojtíkem, ovšem ihned za nimi předával Michal Kaněra (OpavaNet) a Jan Škarnitzl (TREK Volume Up), který byl celkově nejrychlejším cyklistou. Nejrychlejší ženou byla Hana Ježková z týmu MONTURAshop.cz.

První 3 kajakáři vyrazili na svou trať prakticky současně. Čekal je několik set metrů dlouhý přeběh k lodi a poté 6 km na řece, během kterých museli zdolat několik těžkých přeběhů a dva skoky do řeky. O celkovém pořadí se tedy rozhodovalo až v poslední části závodu a v cíli se z celkového vítězství radoval Kamil Mrůzek (OpavaNet), necelou minutu za ním do cíle dorazil Karel Slepica (TREK Volume Up) a třetí místo obsadil tým X-park Františkov, reprezentovaný Adamem Satkem. Ženskou kategorii ovládl tým Koral Bartoněk team ve složení Petra Kamínková, Lucie Veselá a Petra Halašková.

Výsledky, obsáhlé fotogalerie a mnoho dalšího najdete na oficiálních stránkách http://www.bobr-cup.cz/Podobné články
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek
Survival
28. 3. 2019 Krkonošský survival 2019 – díky holkám za intenzivních 20 hodin života!

Holky, co dělají survivaly, jsou každá jiná. Jsou blonďaté, tmavovlasé, plaché i bouřlivé, učitelky, manažerky,...

Celý článek
Survival
5. 2. 2019 Jaký bude letošní Krkonošský survival?

Za necelý měsíc a půl startuje Krkonošský survival 2019 (dále KS), MČR v zimním přírodním...

Celý článek
Vaše Komentáře