OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Gigathlon Czech Republic má za sebou úspěšnou premiéru!

Nový závod konaný v Česku proběhl první zářijový víkend 2.- 4. 9. 2016 na Lipně a sjelo se na něj celkem 274 účastníků z 9 různých zemí.

Gigathlon je víkendová akce složená z unikátní kombinace 5 disciplín (běh, plavání, in-line brusle, silniční a horské kolo), jedná se o 2 denní sportovní zápolení, kde se všech 5 disciplín absolvuje v sobotu i v neděli na různých trasách a vzdálenostech.

Závodníci si mohli vybrat ze tří kategorií:

Single Man / Woman – Závodí ve všech disciplínách samostatně. Po stránce logistické a psychické jim pomáhá Supporter. Závodu se zúčastnilo 29 Single Man a 3 Single Woman.

Couple (min. 1 žena) – Dvojice, které si mezi sebe rozdělí 5 disciplín (žena musí absolvovat min. 2 disciplíny). V kategorii Couple nastoupilo na start 18 dvojic.

Team of Five – Štafetové týmy, kdy každý člen týmu závodí v jedné disciplíně. Skupina štafet byla nejpočetnější, celkem 36 Team of Five.

Absolutním vítězem závodu se stal podle očekávání v celkovém čase 12:03:56 hodin švýcarský závodník Ramon Krebs, který je i vítězem Gigathlonu Switzerland 2015 & 2016. Pozoruhodný výkon podala nejrychlejší žena Tina Vliegen z Belgie, která zaostala v cíli za vítězem pouze 2:40 hod. a na druhou a třetí ženu měla náskok 5 hodin. Nejstarší Single Man, který závod dokončil ve věku 62 let byl Jiři Karvánek.

Kompletní výsledky: http://sportsoft.cz/en/race/results/2032?rid=2243&eventid=1

Další fotografie: http://www.gigathlon.com/czech-republic/2016/cz/fotogaleriePodobné články
Survival
11. 12. 2018 Zima je tady, na jejím konci nás čeká Krkonošský survival!

Neoficiální otvírák survivalové sezóny, Krkonošský survival (MČR v zimním přírodním vícebovji), bude opět v půli března....

Celý článek
Survival
29. 5. 2018 Hannah EPO Survival – 13 hodin náročného dobrodružství v Českém ráji

V sobotu 26. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival...

Celý článek
Survival
31. 3. 2018 Mrazivý a větrný Krkonošský survival letos všechny pořádně prověřil!

V pátek 16. března v deset hodin večer odstartoval z nádvoří hradu Pecka Krkonošský survival...

Celý článek
Vaše Komentáře