OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skyrunning

Hundai Perun SkyMarathon 2015 je tady!

První květnová sobota nebude ve znamení májové pohody, ale tvrdé dřiny na horském maratonu Hundai Perun SkyMarathon. V Oldřichovicích u Třince, pod sjezdovkou na Malý Javorový, se ráno sejde možná vůbec nejnabitější startovní pole závodníků, kteří si to mezi sebou rozdají o titul Mistra ČR ve SkyMarathonu 2015.

Počasí bude zřejmě velmi podobné tomu z minulého roku – zima, déšť a podmáčená trať. Ačkoli se závod nekoná v blízkosti nejvyšších hor Beskyd, je navržena velmi precizně a nenabídne mnoho míst k snadnému proběhnutí. První stoupání na vrchol Malý Javorový vede v podstatě direttissimou po sjezdovce a těm, kdo v tréninku něco vypustili, velmi rychle ukáže, že to byla chyba. Následuje seběh do údolí Guty Rucki a chodníček na Gutské sedlo. Z vyššího Javorového pak technický sestup do Řeky, kde je nachystána opravdová chuťovka – prudká a dlouhá sjezdovka, která po náročném výstupu nabídne ještě těžší seběh, kde se dá na pár set metrech ztratit i 10 minut. Druhá půlka závodu vede přes Kalužný, horní partii údolí v Tyře, vrchol Ostrý a opět do Tyry (tentokrát až dolů pod Kozinec) odkud už účastníci zamíří posledním velmi těžkým stoupáním do cíle u chaty Javorový.

To, že poslední stoupání bude opravdu výjimečné, potvrzuje také hlavní organizátor akce Marcel Žuška: “Ano, závěr jsme oproti loňskému ročníku zpestřili Grandem Finále :) Jedná se o odebrání druhého úseku serpentýn, který je nahrazen traverzem a následným smrtelným stoupáním na staré černé sjezdovce, která ovšem ještě není finish :) Závodníci se už téměř budou vidět v cíli, ale ono zdání klame a bude je tady čekat krátký traverz a závěrečná malá sjezdovka. Je to ze 2 důvodů – chceme, aby Perun opravdu prověřil naše nejlepší skyrunnery, před sezónou v Evropě a zároveň, aby i diváci v cíli měli možnost si zafandit závodníkům, kteří budou rubat Grande finále a následně konečnou sjezdovku. “

O hlavních favoritech toho bylo napsáno na různých běžeckých serverech hodně. Určitě bude hodně záležet, jak závod pojmou účastníci, kteří se chystají na prestižní španělský skyrunningový závod Zegama-Aizkorri, který se koná už 14 dní po Perunovi. Nicméně za pozornost bude jistě stát debut Tomáše Lichého v takto dlouhém závodě či výkon málo zmiňovaného Libora Trtka nebo kluků z Pearl Izumi.

Pokud máte v sobotu čas, nenechte si Peruna ujít! Fandit se dá na mnoha místech a přejezdy mezi údolími jsou krátké, takže můžete své oblíbence stihnout za závod na mnoha místech.

Kompletní startovní listinu, mapu a další info najdete na www.perunmaraton.cz

A nezapomeňte si přečíst rozhovor s Marcelem Žuškou.

1 2Podobné články
Skyrunning
3. 10. 2018 Vanda Jenejová a Martin Bálint – víťazi skyrunningovej sezóny 2018

SkyMarathon (42km/ 2600m) a SKYRACE® (21km / 1400m+) z dielne organizátorov z Activeplanet.sk dali bodku za skyrunninovou...

Celý článek
Skyrunning
17. 9. 2018 SKYRACE® na Klin s veľkými emóciami: Kto je vlastne víťaz?

Vysokohorský beh cez Klin, krásne preteky typu SKYRACE® s celkovou dĺžkou trasy 20,5 km a...

Celý článek
Skyrunning
30. 8. 2018 Rok plný rekordů na Tatranské šelmě Ultra 2018

Možno to bolo dátumom plným osmičiek, možno skvelými podmienkami alebo to možno bola súhra okolností,...

Celý článek
Vaše Komentáře