OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Jaký bude letošní Krkonošský survival?

Za necelý měsíc a půl startuje Krkonošský survival 2019 (dále KS), MČR v zimním přírodním víceboji. Závod 3členných týmů na 20 hodin, kdy účastníci postupují krajinou a v závislosti na kondici a chuti dát si do těla volí postup mezi kontrolami v terénu. Startuje v pátek 15. 3. ve 22 hod na místě, kam budou účastníci převezeni z místa prezentace (a zároveň cíle), tedy od horské chaty Kara. Jejich úkolem bude získat body nejen za nalezené kontroly, ale také za doplňkové disciplíny, jako např. vložený orientační běh, časovka do vrchu, běh na lyžích, lehké (lehké).

Je to závod typu scorelauf, kdy postup mezi kontrolami a rozhodnutí, které z nich navštívit a v jakém pořadí, je na každém týmu. Lze tak ujít pohodovým tempem 60 km a větší část kontrol vynechat, nebo “posbírat” téměř vše a dát i hodně přes 100 km.

KS startuje každý rok z jiného místa. V minulosti např. z Jizerských hor, od pevnosti Stachelberg, z hradu Pecka apod. A protože se místo začátku odtajňuje až několik dní před startem, tak zatím je známo „pouze“ to, že měřený úsek na běžkách bude začínat již kolem půlnoci. Bude dlouhý asi 20 km a ještě dalších 20–40 km (možná i víc) bude stále možno ujet na lyžích. Hodí se vědět, že běžky není třeba mít celý závod s sebou. Organizátoři je na začátek úseku dopraví. Stejně tak je i z předem určeného místa odvezou. Za denního světla pak proběhnou další disciplíny. Jako vždy bude jednou z nich tzv. Bejkárna. Královská disciplína KS, při níž je třeba na čas přebrodit řeku a následně vystoupat prudký svah s vloženými téměř lezeckými úseky.

Pokud KS někoho z vás zaujal, ale není si jistý, zda ho zvládne, není třeba mít z něho obavy. Všechny aktivity lze kromě úvodního prologu vynechat. Pouze ztrácíte možnost získat za ně body. Pokud vám záleží na umístění, vaše šance se s každým vynecháním zmenší. Na druhou stranu se ale můžete se přiřadit k té skupině lidí, kteří na KS jezdí pro zážitky. Pořadatelé se snaží tento závod dělat pro všechny. Jediné, co nelze podcenit, je počasí. O tom by mohli vyprávět účastníci např. loňského ročníku, kdy chyták se zrcadlově otočenou mapou pro první část závodu společně s vichřicí a silným mrazem výrazně zpomalili postup všem. Pokud budete mít štěstí, můžete se objevit i v TV reportáži. Odkazy na záznamy z posledních tří ročníku najdete na webu závodu. A máte tak možnost podívat se na to, co můžete během jedné noci a následujícího dne zažít.

web závodu: www.krkonoskysurvival.czPodobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek