OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Jesenický tvrďák 2012 – MČR jednotlivců

Letošní ročník nejvšestrannějšího závodu jednotlivců, Jesenický tvrďák, se uskutečnil v termínu 16.-17. června, tedy o měsíc později, než bývalo v minulých letech zvykem. Loňské mrazivé počasí tak vystřídalo počasí téměř tropické, což závod rozhodně neulehčovalo. Jesenický tvrďák, organizovaný Českou asociací extrémních sportů, je každoročně veden jako Mistrovství ČR v extrémních sportech jednotlivců. Na startu se pravidelně schází celá řada předních českých závodníků, kteří zde startují jen a jen za sebe a mají možnost poměřit své schopnosti s ostatními v opravdu velkém množství disciplín.

16. potápění

Závod byl rozdělen na kategorie dle věku a pohlaví. Velmi vyrovnaný závod byl letos okořeněn novou disciplínou a tou bylo potápění v ledové vodě v zatopeném lomu. Celkem pak na účastníky čekalo 170 km převážně v horském terénu plus plnění vložených disciplín.

Stejně jako v loňském roce se z vítězství velmi prestižního závodu radoval Pavel Štryncl, který byl v cíli o 7 minut dříve než Tomáš Petreček. Třetí, stejně jako na nedávném ME v Adventure Race, dorazil Jaroslav Krajník. V dívčí kategorii byl souboj rovněž velmi vyrovnaný. Jako první do cíle dorazila Barbora Válková a pár minut po ní Zuzka Kroutilová a Jana Ševčíková.

Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...