OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Krkonošský survival 2014 – výsledky

Předposlední březnový víkend se na chatě Kara u Roudnice v Krkonoších sešlo asi 140 závodníků, aby pak v deset večer všichni vyrazili směr rozhledna Žalý na dvacetihodinový Krkonošský survival. Závod, při kterém mají účastníci za úkol navštívit co nejvíce různě bodově hodnocených kontrol v terénu. U zmíněného vrcholu Žalý pak týmy za účelem rozdělení ještě ne zcela roztrhaného startovního pole měly za úkol oběhnout osmi různými postupy čtyři kontroly. Po absolvování tohoto prologu byla nejbližší další kontrola na břehu Labe, o které účastníci předem věděli pouze to, že je zde čeká velmi dobře bodovaná disciplína, nazvaná Bejkárna pana ředitele. Po příchodu na místo obdrželi informaci, že se mají co nejrychleji dostat ke skále v protějším svahu. Několik stovek metrů vzdálenou. Nejbližší most byl 400 m daleko ve špatně přístupném terénu. Přes řeku bylo natažené lano a od silnice (čtyři metry nad řekou) na druhé straně viselo několik lan. Řidiči projíždějící kolem druhé hodiny v noci nevěřili svým očím a přibržďovali (či zastavovali), aby si lépe prohlédli, co zde dělají skupinky naháčů. Ne všichni šli (nazí či oblečení) řekou, která byla místy až po prsa, a zvolili zdlouhavější, ale suchý postup přes vzdálený most. Nejrychlejší tým na této disciplíně (který byl tentokráte zároveň vítězem závodu) vyhrál akrobatický let se skupinou Flying Bulls létajících pod značkou Red Bull.

1

Závod dále pokračoval krátkým disciplínou Věrky noční můra – nočním orientačním během. Potom se už všichni rozprchli po rozsáhlém území. Kontroly byli například poblíž Černé hory, u lesního hrádku Aichlerburg či v Poštovně na Sněžce, která byla pro účastníky otevřená po celou noc. První závodníci na Sněžce, kteří tímto vyhráli vypsanou sponzorskou prémii, na ni přiběhli ve čtvrt na pět ráno. Od poledne byla otevřena disciplína u Hnědých skal, kde měl každý člen týmu plnit jiný úkol. Lezení, běh a lanové bludiště. Poslední disciplínou pak byla těsně před cílem Tomášova kláda – běh s kládou do sjezdovky.

Přestože je KS zamýšlený jako zimní závod (a předchozí dva ročníky měly jak hodně sněhu, tak i nízké teploty), letos z něj Krakonoš udělal závod po zelených loukách. Pouze vrcholky měly vrstvu mokrého sněhu. Část závodníků to potěšilo, část ne. Ale vliv nedostatku sněhu asi všichni poznali při sebězích na svých kvadricepsech.

Vítězem celého závodu se stal tým Salomon-Suunto ve složení J. Krajník, P. Kurz, T. Petreček. Druzí skončili Salomon-Suunto/Leki a ty krysáci (Z. Cypra, J. Kotyk, P. Štryncl), třetí SCAR Berghaus – adventurerace.cz (P. Bloudek, J. Lorenz, T. Vaněk). Po vynikajícím výkonu srovnatelným s celkově třetím místem vyhráli kategorii MIX K.Skalická, P.Paloncý a F.Šilar z Adidas Outdoor. Kategorii ženy vyhrály dívky v týmu Modrobílá síla! (Z.Jiřištová, D.Plochová, L.Schütznerová). Oběhnout všech 18 kontrol v terénu zvládly první čtyři týmy.

Kromě mnoha dalších „známých firem“ se KS zúčastnilo také mnoho z těch, kteří se teprve nedávno (či těsně před závodem) rozhodli s podobnými aktivitami začít. Mnoho z nich už tak ví, na co se soustředit při tréninku na příští ročník, který proběhne příští rok opět během předposledního březnového víkendu.

http://krkonosskysurvival.czPodobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek