OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Krkonošský survival klepe na dveře

Nabízíme informace od organizátorů Krkonošského survivalu – náročného horského závodu trojic na 20 hodin za účasti české outdoorové špičky.

Pohled do startovního pole poukazuje, že se odehraje velmi zajímavý závod. Uvidíte poslední mistry ČR (muže i ženu) v extrémním outdoorovém vytrvalostním závodě jednotlivců Jesenický tvrďák, vítěze letošní LH24, 3 mužské vítěze posledních dvou ročníků B7, všechny medailisty poslední Pražské stovky, nebo jediného úspěšného účastníka celé běžecké sekce 1000 mil napříč Česko-Slovenskem. Mezi závodníky budou i členové vítězného týmu loňského evropského poháru v Adventure Race, přijedou 2 české účastnice a 5 účastníků loňského MS v Adventure Race ve Francii. Objeví se i mnoho dalších „známých“ jmen. Nejenom českých. Své zástupce bude mít i polský tým, který byl na zmíněném MS devátý a zvítězil v lednovém ME v AR v Polsku. Polské týmy budou celkem 4.

Nejen favorité ale dělají závod zajímavým. Mezi soutěžícími je mnoho těch, kteří s podobnou aktivitou teprve začínají. Limit 120 přihlášených (40 týmů) byl naplněn již v lednu. 12 z 55 týmů již ale odřeklo (a pravděpodobně se tak stane ještě několika dalším), takže je stále určitá šance zúčastnit se.

Závod se uskuteční ve výškách 500 – 1400 m n. m. Máme jasno ohledně 3 doplňkových disciplín. Jednou z nich bude krátký noční orienťák, další je zimní skalní lezení. Detaily o té třetí se účastníci dozvědí až po příchodu na místo (relativně blízko cíli). Prozradíme pouze to, že budou třeba sedáky.

Hlavní sponzor The North Face věnoval do závodu hlavní ceny ve formě poukázek na zboží. Týmům na bedně tedy nehrozí, že vyhrají vybavení, které již mají.

Ti z Vás, kteří budete chtít mít aktuální informace z průběhu závodu, se mohou připojit na naši FB stránku. Zde budeme průběžně popisovat průběh závodu. Možná zbude čas i na fotografie. Nechte se překvapit.

Michal Peitz

Web závodu: http://orientacni-hra.czPodobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek