OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Krkonošský survival otevře sezónu přírodních vícebojů!

Projděte si poslední informace před startem Krkonošského survivalu 2016, který letos startuje už popáté a již jako MČR v zimním přírodním víceboji pod hlavičkou ČAES. V pátek v noci vyběhnou tříčlenné týmy ze zatím nezveřejněného místa (odněkud z Jizerských hor) na 20 hodinový závod zimní krajinou. Přestože v nížinách moc sněhu není, v sobotu si ho závodníci mohou užít dosytosti.

Na týmy tento víkend čeká 40 kontrol v terénu, brod řeky, přírodní překážková dráha, časovka a přes 20 km na běžkách. Kromě úvodního prologu, což je takový malý noční orienťák, sloužící k rozdělení startovního pole, jsou všechny aktivity a stanoviště nepovinné, takže záleží jen na fyzičce a zkušenostech, jaká místa každý z týmů navštíví a kolik kilometrů během závodu urazí. Kontroly a disciplíny jsou různě bodově hodnocené, takže v úvahu přichází mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat.

Akce bude kvůli předpovídanému počasí náročná. Teploty kolem nuly a sníh bude pravděpodobně nasáklý vodou… Startovní pole je složené z borců všech výkonností, od úplných začátečníků až po mistry ČR v různých outdoorových disciplínách a účastníky podobných závodů v ČR i ve světě. Na startu budou i 3 týmy z Polska. Nováčci tak mohou získat zkušenosti nejen “za účast”. Velkou předností je fakt, že si každý tým volí svou trasu a omezení je pouze formou času cíle. A proto se na trati mohou stále potkávat budoucí medailisté i s těmi, kteří si dali za úkol “pouze nějak dojít”.

Letos se účastníci podívají na několik rozhleden, projdou se řekou, vlezou si do hradní studny, a když se úplně nevyřídí, ještě si užijí pozávodní věčírek na horské chatě Kara. Pokud by se mezi čtenáři našli diváci, kteří by se chtěli podívat na trať, můžete se přijít podívat v pátek večer na Karu, kde se dozvíte podrobnosti. Nebo se podívejte na FB stránku závodu a sledujte průběžné aktuality.Podobné články
Survival
11. 12. 2018 Zima je tady, na jejím konci nás čeká Krkonošský survival!

Neoficiální otvírák survivalové sezóny, Krkonošský survival (MČR v zimním přírodním vícebovji), bude opět v půli března....

Celý článek
Survival
29. 5. 2018 Hannah EPO Survival – 13 hodin náročného dobrodružství v Českém ráji

V sobotu 26. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival...

Celý článek
Survival
31. 3. 2018 Mrazivý a větrný Krkonošský survival letos všechny pořádně prověřil!

V pátek 16. března v deset hodin večer odstartoval z nádvoří hradu Pecka Krkonošský survival...

Celý článek
Vaše Komentáře