OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Letošní Liberecký survival proběhne opět v okolí Hejnic

Už máte natrénováno? Organizátoři začínají mít jasno o podobě letošního 4. ročníku Libereckého survivalu, který proběhne ve dnech 26. – 27. 6. 2015. Pro velký úspěch z loňského roku bude závod situován do okolí Hejnic. Centrem závodu bude opět Hejnický kemp, jehož okolí podhůří Jizerských hor má stále co nabídnout a čím překvapit. Tento závod prověří nejen vaši fyzickou připravenost, ale i schopnost spolupráce ve dvojici, dovednost taktizovat a outdoorovou všestrannost.

Víceboj začne tradičně páteční noční etapou. Již nyní víme, že se můžete těšit například na oblíbený noční koloběžkový sjezd ze Smědavy a mnohé další úkoly, které organizátoři postupně odtajňují na facebookovém profilu závodu. A jako každý rok platí, že čím budete v průběhu noční etapy rychlejší, tím více času na spánek a budování taktiky na denní etapu vám zbude.

1

Sobotní denní etapa bude odstartována hromadným startem, po kterém se dvojice, dle vlastní taktiky, rozjedou vstříc úkolům tří pilířů. Pilíř znamená určitou soustavu úkolů v dané lokalitě kde musí závodníci získat minimální počet bodů. V opačném případě je dvojice diskvalifikována. Cestou mohou své skóre ještě vylepšit o indicie, nebo-li bodově ohodnocené průjezdné body vyznačené v mapě. Týmy však musí vše stihnout do časového limitu, aby při penalizaci u překročení, nepřicházeli o drahocenně nasbírané body.

Z odtajňování denní etapy je zřejmé, že závodníky mimo jiné čeká takzvaný Bolsův kros, což je běh po vyznačené trati v místě, které není zase až tak ideální k běhání, jako je třeba koryto řeky. Dalšími disciplínami jsou horská kola, běh a kolečkové brusle či lezení, plavání, střelba a orientační běh.

Podrobnější informace k závodu se dozvíte na oficiálních internetových stránkách – www.libereckysurvival.cz, kde je také možné se k závodu přihlásit a to do kategorií Muži, Ženy a Mix.

Pro ty, kteří s podobným závodem nemají zkušenosti, chtějí ho vyzkoušet a mít šanci se lépe umístit je tu kategorie Open.

Po skončení závodu je připravena after party s vyhlášením výsledků.Podobné články
Survival
29. 5. 2018 Hannah EPO Survival – 13 hodin náročného dobrodružství v Českém ráji

V sobotu 26. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival...

Celý článek
Survival
31. 3. 2018 Mrazivý a větrný Krkonošský survival letos všechny pořádně prověřil!

V pátek 16. března v deset hodin večer odstartoval z nádvoří hradu Pecka Krkonošský survival...

Celý článek
Survival
29. 3. 2018 Hannah EPO Survival 2018 – stihneš ještě levnější startovné?

Sobota 26. května 2018, 3 hodiny ráno. Dvě stě padesát závodníků s čelovkami vyráží na úvodní...

Celý článek
Vaše Komentáře