OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Letošní Liberecký survival proběhne opět v okolí Hejnic

Už máte natrénováno? Organizátoři začínají mít jasno o podobě letošního 4. ročníku Libereckého survivalu, který proběhne ve dnech 26. – 27. 6. 2015. Pro velký úspěch z loňského roku bude závod situován do okolí Hejnic. Centrem závodu bude opět Hejnický kemp, jehož okolí podhůří Jizerských hor má stále co nabídnout a čím překvapit. Tento závod prověří nejen vaši fyzickou připravenost, ale i schopnost spolupráce ve dvojici, dovednost taktizovat a outdoorovou všestrannost.

Víceboj začne tradičně páteční noční etapou. Již nyní víme, že se můžete těšit například na oblíbený noční koloběžkový sjezd ze Smědavy a mnohé další úkoly, které organizátoři postupně odtajňují na facebookovém profilu závodu. A jako každý rok platí, že čím budete v průběhu noční etapy rychlejší, tím více času na spánek a budování taktiky na denní etapu vám zbude.

1

Sobotní denní etapa bude odstartována hromadným startem, po kterém se dvojice, dle vlastní taktiky, rozjedou vstříc úkolům tří pilířů. Pilíř znamená určitou soustavu úkolů v dané lokalitě kde musí závodníci získat minimální počet bodů. V opačném případě je dvojice diskvalifikována. Cestou mohou své skóre ještě vylepšit o indicie, nebo-li bodově ohodnocené průjezdné body vyznačené v mapě. Týmy však musí vše stihnout do časového limitu, aby při penalizaci u překročení, nepřicházeli o drahocenně nasbírané body.

Z odtajňování denní etapy je zřejmé, že závodníky mimo jiné čeká takzvaný Bolsův kros, což je běh po vyznačené trati v místě, které není zase až tak ideální k běhání, jako je třeba koryto řeky. Dalšími disciplínami jsou horská kola, běh a kolečkové brusle či lezení, plavání, střelba a orientační běh.

Podrobnější informace k závodu se dozvíte na oficiálních internetových stránkách – www.libereckysurvival.cz, kde je také možné se k závodu přihlásit a to do kategorií Muži, Ženy a Mix.

Pro ty, kteří s podobným závodem nemají zkušenosti, chtějí ho vyzkoušet a mít šanci se lépe umístit je tu kategorie Open.

Po skončení závodu je připravena after party s vyhlášením výsledků.Podobné články
Survival
7. 3. 2018 Blíží se náročný dvacetihodinový Krkonošský survival!

Blíží se polovina března (16.3.) a s ní i start Krkonošského survivalu (KS) – mistrovství ČR...

Celý článek
Survival
13. 2. 2018 V Děčíně letos proběhne 20. ročník Adrenalin Challenge

Legendární Adrenalin Challenge v Děčíně je spolu s doprovodným programem ojedinělou adrenalinovou akcí pro širokou...

Celý článek
Survival
30. 1. 2018 Mezinárodní Mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 probíhá v Jeseníkách 24. ročník mezinárodního Mistrovství...

Celý článek
Vaše Komentáře