OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Markéta „Peggy“ Marvanová míří za 900 km na kole v Laponsku

Peggy se už několik měsíců připravuje na extrémní závod Lapland Extreme Challenge v dalekém Rovaniemi v Laponsku. V pražských ulicích trénuje jako messenger. Oficiálně existují tři klasické varianty závodu – 66 km, 150 km a 300 km, přičemž si závodník určí, jakým způsobem chce závodit, zda na kole, na běžkách anebo pouze se saněmi v zápřahu. Každá varianta má svůj časový limit a určené průjezdní body. Vše ostatní je na závodnících.

Vedle těchto klasických variant existuje extrémní výzva – 900 km dlouhá trasa, kterou ještě nikdo nedokončil. A právě tato vzdálenost je cílem mladé Česky Markéty Marvanové, která již jednou závod na 150 km v Rovaniemi dokončila. „Když už jsem tu stopadesátku uběhla, tak by ta třístovka nebyla o moc delší. Rozhodla jsem se tedy zkusit rovnou tu devítistovku“, říká Markéta. „Pojedu společně se svým přítelem. Některé věci máme napůl, takže musíme být stále spolu. Když to vzdá jeden z nás, musíme skončit oba”.

Trasa závodu není pevně stanovena, pevně dané jsou jen průjezdní body. Ty se často nacházejí zcela mimo civilizaci. Teploty v těchto oblastech během noci padají až k -30 °C. Časový limit pro dokončení závodu je 30 dní.

Markéta Marvanová je mladá sportovkyně, která má ve svých 20 letech za sebou mnoho úspěšných závodů. Jen loni se zúčastnila 150 km běhu se saněmi a 4 418 km dlouhého závodu na kole napříč USA. Své výkony používá jako nástroj k získání peněz pro dobročinné účely, naposledy na dvojkolo pro hendikepovanou Dáju. Více informací najdete na osobní stránce Peggy.

Fotogalerie

Markétu Peggy Marvanovou v jejich úžasných výkonech podporuje společnost Rock Point. Jednou z nejdůležitějších součástí vybavení je spacák Sir Joseph a vlněné termoprádlo SmartWool.

S Markétou budeme po celou dobu závodu ve spojení, v tomto článku budeme postupně doplňovat informace o průběhu jejího extrémního pokusu!Podobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek