OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skyrunning

Mistrovství světa ve skyrunningu 2014 – výsledky

Poslední červnový víkend patřil ve francouzském Chamonix Mistrovství světa ve skyrunningu. Česká republika pod Mont Blanc vyslala silnou sestavu, která se v rámci tří mistrovských disciplín pokoušela navázat na úspěch z loňského ME, kde obsadila v týmovém hodnocení pátou příčku.

Jako první se na start v pátek brzy ráno postavili účastnící nejdelšího závodu. Ultra SkyMarathon měřící 80 kilometrů s převýšením 6 000 metrů vedl v technickém terénu s pěti těžkými stoupáními, nebezpečnými seběhy i pasáži na sněhu. Český mužský kvintent Zemaník, Bartas, Paloncy, Míl a Brunner doplňovaly na startu Klára Rampírová a Anna Straková.

Nejlépe se vedlo nejmladšímu členu výpravy Janu Zemaníkovi, který se v cíli v Chamonix objevil na perfektní 22. pozici. V kategorii žen se nejvíce dařilo Anně Strakové (15:52:28), jíž nakonec patří konečné 15. místo. Klára Rampírová doběhla do cíle v Chamonix jako třiatřicátá. Další česká jména ve výsledkové listině se řadila následovně: 44. Petr Míl, 50. Radek Brunner, 58. Jan Bartas a 126. Pavel Paloncý.

Celkovými vítězi nejdelšího závodu mistrovství se stali Luis-Alberto Hernardo a Emelie Forsberg.

Ve stejný den ještě proběhl závod atraktivní disciplíny Vertical Kilometer (kilometrové převýšení na délce 3,8 km), který si dle předpokladů púodmanil fenomenální Kilian Jornet. Nejlepším českým výkonem bylo 21. místo Jana Havlíčka (00:38:44) a shodné 21. místo Michaely Mertové (00:50:08) v kategorii žen. Další výsledky české výpravy: 48. Pavel Brýdl, 81. Radim Berka. V ženách Kristýna Skupienová 48.

V neděli byla na programu další disciplína, SkyMarathon. Roli favorita a jasnou dominanci v náročných horských bězích potvrdil Kilian Jornet, který pro zdolání maratónské distance v těžkém terénu za deštivého počasí potřeboval 3 hodiny a 23 minut! Krásným 17. místem se v závodě blýskl Jan Havlíček (čas 03:42:38) a zasloužil se tak zřejmě o nejhodnotnější český výkon šampionátu. Mezi ženami se nejlépe vedlo Italce Elise Desco (03:53:33), za kterou na 27. resp. 29. místě doběhly Michaela Mertová (04:58:29) a Denisa Krejčiříková (05:02:15).

V pořadí národních reprezentačních týmů patřilo České republice nakonec 10. místo.

Kompletní výsledky: mbm.livetrail.net

Reportáže jednotlivých reprezentantů a více informací ze světa Czech Skyrunning Association: www.skyrunning.cz

Reportáž Jana Zemaníka: www.salomon-run.cz/blogPodobné články
Skyrunning
28. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA – V Tatrách bije moje české srdce jinak než...

Hned v úvodu si dovolím malou dávku patosu, shovívavý čtenář, doufám, odpustí. Dobu, kdy jsme...

Celý článek
Skyrunning
28. 8. 2019 Beskydská sedmička 2019 – letos po desáté a s jednotlivci!

Svátek horského běhu je tady. Konec prázdnin je už deset let ve znamení Renault-Kilpi Beskydské...

Celý článek
Skyrunning
13. 8. 2019 Hynek a Hortobágyiová se postarali o nové traťové rekordy na BEAR FOOT...

Už po tretí krát ožila vyhasnutá sopka Poľana pretekmi do vrchu: BEAR Foot Poľana Skyrace...

Celý článek