OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Neváhejte s registrací na Krkonošský survival 2017!

Uběhnete bez problémů 100 km v horách? Zvládáte dobře orienťák? Běháte na lyžích? Lezete? Tohle všechno i v noci? Pokud máte dva stejně šikovné kamarády (nebo kamarádky), pak máte šanci dobře se umístit na Krkonošském survivalu (KS), který startuje 24. března příštího roku v nočních hodinách. Na bednu to asi nebude. Pokud se totiž (jako obvykle) zúčastní pravidelní medailisté tohoto závodu, bude velmi těžké s nimi držet krok třeba jen část závodu. Jsou to totiž sehrané týmy, a umí na výbornou všechny zmíněné aktivity. A nejen je. Ale můžete nás chytit za slovo a ukázat, že jsme se mýlili.

KS je scorelauf s vloženými disciplínami, který trvá 20 hodin. Pro neznalé… V terénu na Vás může čekat např. 40 kontrolních stanovišť, za jejichž navštívení získáváte body. Není dáno pořadí a ani nejsou všechna povinná. Fakt, že kontroly mají různé bodové hodnoty, dělá z tohoto závodu docela složitý matematický úkol. Díky postupující únavě, terénu a počasí s mnoha proměnnými. K tomu bude ještě připraveno několik doplňkových disciplín, které je dobré splnit co nejlépe. Protože za ně můžete získat mnoho dalších bodů.

img_3158

Cíl a zázemí závodu je na horské chatě Kara, odkud Vás v pátek večer odvezou autobusy na start. Předchozí ročník byl start v Jizerských horách, rok předtím se začínalo u pevnosti Stachelberg u Žacléře. Letos závodníci vyběhnou od Pomezních bud. Po povinných úvodních aktivitách na sjezdovce a okolí, které slouží k rozdělení startovního pole, vyběhnete směrem ke Kaře. Od této chvíle už budou všechny činnosti nepovinné.

Takže pokud máte rádi extrémní závody, ale nelíbí se Vám, když musíte postupovat podle přesně nalinkované trasy, nebo harmonogramu, tohle je závod právě pro Vás.

Podle výšky sněhové pokrývky si budete moci zvolit, jestli na trase poběžíte, pojedete na běžkách, nebo půjdete na sněžnicích.

Tento ročník KS na Vás bude nachystáno několik měřených kilometrů na běžkách, lanové aktivity, brod Labe, časovka neprostupným terénem. A ještě něco navíc. To celé vložené do jednoho velkého orienťáku. Přijďte porovnat síly s ostatními. Nemusíte mít strach, že to nezvládnete. Záleží jen na tom, abyste byli včas v cíli. Můžete urazit i méně než polovinu z toho, co vítězové, ale nezažijete pocit, že na Vás v cíli několik hodin čekali. Jen nebudete mít tolik bodů. Každý rok se na KS setkávají jak profíci ve svém oboru, tak úplní začátečníci. A všichni mají možnost potkávat se během závodu na trati. Je tak možné občas něco takzvaně odkoukat. Ti pomalejší totiž sledují pomyslnou hlavní linii závodu. Zatímco ti rychlejší odbíhají od zmíněné hlavní linie více do stran, ke vzdálenějším kontrolám a k těm pomalejším se znovu vrací.

img_3116

Noční příroda, a zvlášť ta horská, je ve tmě úplně jiná. Čekají Vás přinejmenším neobvyklé zážitky. Moc dlouho radši neváhejte.

Základní startovná platí do 10. ledna, takže je nejvyšší čas začít shánět parťáky! Navíc je závod omezen správou KRNAP na 55 trojic.

Velmi povedenou TV reportáž z předchozího ročníku můžete shlédnout na adrese: http://sport5.cz/detail/krkonossky-survival-2016-1460/?aso=-1&page=1#.Vvp9KKvxedA.gmail

 

Více na www.krkonoskysurvival.czPodobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek