OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skialp

Noc tuleních pásů má za sebou již 9. ročník

V sobotu 26. ledna, přesně v 17:00 a za veliké podpory diváků a pořadatelů, vyběhlo přímo z náměstí v Janských Lázních 118 závodníků na trať devátého ročníku Noci tuleních pásů®Dynafit 2013.

Delší trať měřila 24 km s převýšením 1621 metrů a nejrychlejším borcem byl Radoslav Groh z AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team s časem 2:08:54. Kratší trať (19,4 km/1184 m) otevřená pro příchozí a rekreační skialpinisty se stala kořistí Michala Veselého ze „Stěny HK“ v čase 1:48:02.

Na obou tratích se sešlo 101 mužů a 17 žen v celkem 11 kategoriích. Obě tratě vedly přes Černou horu do „centra“ Pece pod Sněžkou a výstupem přes obávanou velmi strmou Stráň nad autobusovým nádražím zpět na Černou horu a sjezdem do Janských Lázní. Hlavní kategorie, tj. muži, ženy a veteráni, měla trať ztíženou o smyčku přes Zahrádky a náročný výstup a sjezd přes Hnědý vrch.

„Tento závod patří mezi nejtěžší v České republice nikoli náročnými sjezdy, ale tím, že celý probíhá v noci. Nemusíme se tedy pouštět do volného terénu, vystačíme si se sjezdovkami a značenými cestami. To nám také umožňuje ho připravit v Krkonošském národním parku“, řekl hlavní organizátor Jiří Pleskač.

Závod Noc tuleních pásů®Dynafit 2013 byl zahrnut do Českého poháru ve skialpinismu pro letošní rok. Generálním partnerem byla SALEWA Czech & Slovakia. Z dalších sponzorů chceme zmínit obě partnerská města, Skiresort Černá hora – Pec a sportovní „prodejny“ Namche (Ski TRAB), Alpsport (SCARPA) a Skialpshop Stacha Heczka a Mirka Siakaly. S odměnou pro závodníky a pořadatele nám za velmi příznivých podmínek pomohla firma PUMAX Třebíč.

Realizační tým děkuje všem spoluorganizátorům a sponzorům za perfektní přípravu závodu. Zvláštní poděkování ale patří dobrovolníkům po celé trati, kteří své úkoly zvládli i v náročných zimních podmínkách při teplotě okolo -15°C.

Zdroj: www.noctulenichpasu.czPodobné články
Skialp
23. 11. 2017 Český pohár ve skialpinismu 2018

Český horolezecký svaz (ČHS) vyhlásil další ročník Českého poháru ve skialpinismu. Závodit se bude v těchto...

Celý článek
Skialp
19. 1. 2016 Český pohár ve skialpinismu 2016

Stále oblíbenější zimní disciplína skialpinismus, sportovně-organizačně spadající pod Český horolezecký svaz, má také svůj pohár. Pro...

Celý článek
Skialp
28. 10. 2012 Ski Tour 2013

Příchod zimního počasí oprášil myšlenky na běžkařské a skialpové závody, a tak je na čase...

Celý článek