OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Ohlédnutí za vydařeným Libereckým survivalem 2014

Závodníci 3. ročníku Liberecký survival 2014 si letos při plnění 13 disciplín zblízka prohlédli Jizerské hory. Centrem závodu byl totiž kemp ve městě Hejnice ve Frýdlantském výběžku. Závod byl, jako v loňském roce, rozdělen na noční a denní etapu, na které vyjíždělo celkem 52 dvojic.

V pátek 27. 6. ve 21:30 intervalově odstartovala noční etapa. Dvojce na kolech vyjížděly za svitu čelovek z Hejnic do Bílého Potoka – prvního bike depa. Odkládají kola a do inline depa musí běžet 5 km pouze do kopce až k chatě Smědava. Od chaty k nejvyššímu bodu noční etapy k závoře U Studánky. Označit kontrolu (kategorie muži 2x) a celkem ostrým sjezdem zpět k chatě. Celá inline trať měřila skoro 4 km (pro muže tedy 8 km).

2

Dolů do bike depa se závodníci za odměnu svezli nekonečným sjezdem na koloběžkách. Do cíle noční etapy museli závodníci dojet na kole ještě přes kontroly nočního MTBO, jejímž nejvzdálenějším bodem byla chata Hubertka. První dvojce se v kempu objevily chvilku před půlnocí. Těm také zbylo ještě dost času na plánování denní etapy a spánek.

V sobotu ráno to chvilku vypadalo, že snad začne pršet. Kolem deváté se však vyčasilo a počasí je skoro na koupání. Tak hurá do plavek. Denní etapa je zahájena úderem 9. hodiny hromadným startem ze břehu místního koupaliště, které je potřeba přeplavat. Dále už se týmy rozjíždějí do různých směrů. Do 17. hodiny musí splnit 3 pilíře plné úkolů a cestou mezi nimi posbírat co nejvíce bonusových indicií v libovolném pořadí. Pilíře jsou okruhy disciplín v různých oblastech Frýdlantského výběžku.

3

Hejnický pilíř zahrnuje zmíněné plavání a další vodní disciplínu – „Water cross“ – slanění z mostu do řeky Smědé s následným během v jejím korytě po vyznačené trati. A také střelba z luku. Pilíř Šolcův rybník se dále drží vody. Jednou z disciplín na tomto úseku jsou kajaky. Závodníci, jeden po druhém, sedají do lodí a obeplouvají bóje na hladině. Trať je dlouhá asi 800 m. Z hráze také začíná a končí disciplína Trek. Po cestě se dvojce vydávají po krásách Oldřichovských skal, kde na naučné stezce sbírají indicie. Na trase treku je vložena inline disciplína v Zátiší u Frýdlantu. Třetí pilíř v okolí Nového Města pod Smrkem nabízí lezení na převislé vnitřní horolezecké stěně. A OB okolo kopce Hřebenáč s vyčerpávajícím nástupem. Poslední disciplína s názvem „Pomalé kolo“ prověřuje dovednost práce s kolem ve smyslu udržení stability. Čím méně ujetých metrů v 30 vteřinách, tím více bodů. A před 17. hodinou už se začínají kupit týmy v cíli. Kdo dorazí po limitu 17. hodiny, přichází o drahocenné body.

V tuto chvíli to pod cílovým obloukem vypadá jako po bitvě. Závodníci se povalují vedle svých kol tam, kde ještě zbylo místo. Tělo je unavené, ale závodnické duše kreslí úsměvy na tvářích. Organizátoři s příjezdem závodníků kompletují body a zanedlouho už známe vítěze (kompletní výsledky). Na bednách se střídají vítězové jednotlivých kategorií a náročný den přechází v uvolněnou afterparty.

Všichni už se těšíme na příští rok a necháme se překvapit, kam nás organizátoři zavedou tentokrát.

Autor: Lucie Zimmermannová

Webové stránky závodu: http://libereckysurvival.czPodobné články
Survival
29. 5. 2018 Hannah EPO Survival – 13 hodin náročného dobrodružství v Českém ráji

V sobotu 26. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival...

Celý článek
Survival
31. 3. 2018 Mrazivý a větrný Krkonošský survival letos všechny pořádně prověřil!

V pátek 16. března v deset hodin večer odstartoval z nádvoří hradu Pecka Krkonošský survival...

Celý článek
Survival
29. 3. 2018 Hannah EPO Survival 2018 – stihneš ještě levnější startovné?

Sobota 26. května 2018, 3 hodiny ráno. Dvě stě padesát závodníků s čelovkami vyráží na úvodní...

Celý článek
Vaše Komentáře