OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Posázavský drsoň 2013

Je deštivé sobotní ráno 18. května, u sochy Jana Husa v Ledči nad Sázavou se schází kolem šedesáti odvážných borců, aby se vydali na trať jedenáctého ročníku Posázavského Drsoně. Start a cíl jsou od sebe vzdáleny 111 km, z toho je každému hned na první pohled jasné, že se jedná o pořádný výlet údolím řeky Sázavy, téměř přes čtvrt republiky. Je to výzva, která mnoha sportovcům prostě nedá spát.

Malý organizační shon, nakládání kol, lodí a oblečení do aut, mezitím se ještě rozcvičit, namasírovat svaly, trochu se napít. Stažený žaludek, očekávání, strach, chuť dokázat si, co ve mě je, vzrušující nervozita, dokážu to?! Ještě optimistická fotka na startu a jdeme na to … 21 km běhu, s výživnými kopci a lesním krosem, do Zruče. Na kole do Týnce ve variantě Klasik, 52 km po silnici, letos s docela silným protivětrem nebo ve variantě eXtrem, 74 km terénem podél řeky, singltreky, ale i nošením na rameni, kde se noční déšť postaral o nezbytné bahno. Na závěr za parádního stavu vody, 16 km na lodi do Pikovic, tím nejlepším co na Sázavě najdete. Počasí se naštěstí už jen zlepšuje, takže v cíli je pak zasloužená pohodička na slunci, supr guláš, pivo a relax.

Variantu eXtrem vyhrál těsně Jiří Lorenc v čase 7:11:30 a mezi ženami dorazila první Magdaléna Bořilová. Na trati Klasik vyhrál Petr Beneš v čase 5:41:35 a nejrychlejší ženou byla Iveta Vacková. Vítězem byl ale v podstatě každý a všem patří obdiv. Závěrem patří velké díky skvělému organizačnímu týmu a sponzorům.

Další info naleznete na www.pdrson.cz.

Karel Znojemský

2 1 Posázavský drsoň 2013Podobné články
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek
Survival
28. 3. 2019 Krkonošský survival 2019 – díky holkám za intenzivních 20 hodin života!

Holky, co dělají survivaly, jsou každá jiná. Jsou blonďaté, tmavovlasé, plaché i bouřlivé, učitelky, manažerky,...

Celý článek
Survival
5. 2. 2019 Jaký bude letošní Krkonošský survival?

Za necelý měsíc a půl startuje Krkonošský survival 2019 (dále KS), MČR v zimním přírodním...

Celý článek
Vaše Komentáře