OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Posázavský drsoň 2013

Je deštivé sobotní ráno 18. května, u sochy Jana Husa v Ledči nad Sázavou se schází kolem šedesáti odvážných borců, aby se vydali na trať jedenáctého ročníku Posázavského Drsoně. Start a cíl jsou od sebe vzdáleny 111 km, z toho je každému hned na první pohled jasné, že se jedná o pořádný výlet údolím řeky Sázavy, téměř přes čtvrt republiky. Je to výzva, která mnoha sportovcům prostě nedá spát.

Malý organizační shon, nakládání kol, lodí a oblečení do aut, mezitím se ještě rozcvičit, namasírovat svaly, trochu se napít. Stažený žaludek, očekávání, strach, chuť dokázat si, co ve mě je, vzrušující nervozita, dokážu to?! Ještě optimistická fotka na startu a jdeme na to … 21 km běhu, s výživnými kopci a lesním krosem, do Zruče. Na kole do Týnce ve variantě Klasik, 52 km po silnici, letos s docela silným protivětrem nebo ve variantě eXtrem, 74 km terénem podél řeky, singltreky, ale i nošením na rameni, kde se noční déšť postaral o nezbytné bahno. Na závěr za parádního stavu vody, 16 km na lodi do Pikovic, tím nejlepším co na Sázavě najdete. Počasí se naštěstí už jen zlepšuje, takže v cíli je pak zasloužená pohodička na slunci, supr guláš, pivo a relax.

Variantu eXtrem vyhrál těsně Jiří Lorenc v čase 7:11:30 a mezi ženami dorazila první Magdaléna Bořilová. Na trati Klasik vyhrál Petr Beneš v čase 5:41:35 a nejrychlejší ženou byla Iveta Vacková. Vítězem byl ale v podstatě každý a všem patří obdiv. Závěrem patří velké díky skvělému organizačnímu týmu a sponzorům.

Další info naleznete na www.pdrson.cz.

Karel Znojemský

2 1 Posázavský drsoň 2013Podobné články
Survival
11. 12. 2018 Zima je tady, na jejím konci nás čeká Krkonošský survival!

Neoficiální otvírák survivalové sezóny, Krkonošský survival (MČR v zimním přírodním vícebovji), bude opět v půli března....

Celý článek
Survival
29. 5. 2018 Hannah EPO Survival – 13 hodin náročného dobrodružství v Českém ráji

V sobotu 26. května ve tři hodiny ráno odstartovaly dvoučlenné týmy do závodu Hannah EPO Survival...

Celý článek
Survival
31. 3. 2018 Mrazivý a větrný Krkonošský survival letos všechny pořádně prověřil!

V pátek 16. března v deset hodin večer odstartoval z nádvoří hradu Pecka Krkonošský survival...

Celý článek
Vaše Komentáře