OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skyrunning

Tomáš Lichý králem Hyundai Perun SkyMarathonu 2015!!!

Mlhavé počasí, téměř shodné s minulým rokem, vítalo dnes ráno v Oldřichovicích na šest stovek účastníků Hyundai Perun SkyMarathonu . Úvodní asfalt a prudká sjezdovka natáhly startovní pole do dlouhého hada, na jehož čele se až na vršek Javorového velmi svižně činili “lysacupový fantom” Tomáš Lichý s Pavlem Brýdlem, který loni dokončil na druhém místě. Následný přeběh k občerstvovací stanici v údolí Guti Rucki svědčil hlavně Lichému, který tak mohl jako první nastoupit k velmi náročnému úseku, kde pro překonání prudké svažnice museli závodníci využít přitahování za natažená lana. Rozestupy nebyly zatím vůbec velké. Na předních pozicích se drželi Trtek, Míl, Maceček, Otevřel, Peter a další borci. Hodně v předu si svou pozici budovala také favoritka ženské kategorie Anna Straková.

Údolí v Řece nabídlo skvělou pozici pro sledování souboje běžců s náročnou a monotónní sjezdovkou, kterou následně sbíhali pod lany vleku zpět k občerstvení. Tady už měl Tomáš Lichý téměř desetiminutový náskok a byla otázka, zda zvolené tempo udrží i v další části závodu. V seběhu se na druhou pozici probojoval Libor Trtek a sváděl dále souboj s Pavlem Brýdlem.

2

V cíli u chaty Javorový se za lepšícího počasí čekalo, kdo si přiběhne pro vítězství a zda padne loňský čas Jana Zemaníka. Na černé sjezdovce, která podle slov účastníků byla opravdu “pekelná”, se z mlhy jako první vynořil Tomáš Lichý a strojově krok za krokem mířil k cíli. Po krátkém traverzu zbývala poslední část sjezdovky, na jejímž konci Tomáš z vypětí všech sil protkl cílovou pásku a stal letošním Mistrem ČR v SkyMarathonu. Čas 4:04:34 a věk vítěze (ročník 1994) činí tento výkon excelentním a hodný velkého respektu!

Poslední sjezdovka se bohužel stala osudnou pro po celý závod skvělé běžícího Libora Trtka, který si tam prošel velkou krizí a přišel o pódium. Druhou příčku si vyběhl poměrně svěže vypadající Pavel Brýdl (04:10:01). Bronzová pozice nakonec patřila skvělému vrchaři Tomáši Macečkovi.

Vítězství v kategorii žen si pohlídala Anna Straková před Zuzanou Krchovou. Třetí příčku si nakonec vyběhla stále lepšící se Hana Holoubková.

3

Kompletní výsledky: www.timechip.cz

Brzy na webu přibude v dalším článku více fotografií a video.Podobné články
Skyrunning
28. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA – V Tatrách bije moje české srdce jinak než...

Hned v úvodu si dovolím malou dávku patosu, shovívavý čtenář, doufám, odpustí. Dobu, kdy jsme...

Celý článek
Skyrunning
28. 8. 2019 Beskydská sedmička 2019 – letos po desáté a s jednotlivci!

Svátek horského běhu je tady. Konec prázdnin je už deset let ve znamení Renault-Kilpi Beskydské...

Celý článek
Skyrunning
13. 8. 2019 Hynek a Hortobágyiová se postarali o nové traťové rekordy na BEAR FOOT...

Už po tretí krát ožila vyhasnutá sopka Poľana pretekmi do vrchu: BEAR Foot Poľana Skyrace...

Celý článek