OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skyrunning

Tomáš Lichý králem Hyundai Perun SkyMarathonu 2015!!!

Mlhavé počasí, téměř shodné s minulým rokem, vítalo dnes ráno v Oldřichovicích na šest stovek účastníků Hyundai Perun SkyMarathonu . Úvodní asfalt a prudká sjezdovka natáhly startovní pole do dlouhého hada, na jehož čele se až na vršek Javorového velmi svižně činili “lysacupový fantom” Tomáš Lichý s Pavlem Brýdlem, který loni dokončil na druhém místě. Následný přeběh k občerstvovací stanici v údolí Guti Rucki svědčil hlavně Lichému, který tak mohl jako první nastoupit k velmi náročnému úseku, kde pro překonání prudké svažnice museli závodníci využít přitahování za natažená lana. Rozestupy nebyly zatím vůbec velké. Na předních pozicích se drželi Trtek, Míl, Maceček, Otevřel, Peter a další borci. Hodně v předu si svou pozici budovala také favoritka ženské kategorie Anna Straková.

Údolí v Řece nabídlo skvělou pozici pro sledování souboje běžců s náročnou a monotónní sjezdovkou, kterou následně sbíhali pod lany vleku zpět k občerstvení. Tady už měl Tomáš Lichý téměř desetiminutový náskok a byla otázka, zda zvolené tempo udrží i v další části závodu. V seběhu se na druhou pozici probojoval Libor Trtek a sváděl dále souboj s Pavlem Brýdlem.

2

V cíli u chaty Javorový se za lepšícího počasí čekalo, kdo si přiběhne pro vítězství a zda padne loňský čas Jana Zemaníka. Na černé sjezdovce, která podle slov účastníků byla opravdu “pekelná”, se z mlhy jako první vynořil Tomáš Lichý a strojově krok za krokem mířil k cíli. Po krátkém traverzu zbývala poslední část sjezdovky, na jejímž konci Tomáš z vypětí všech sil protkl cílovou pásku a stal letošním Mistrem ČR v SkyMarathonu. Čas 4:04:34 a věk vítěze (ročník 1994) činí tento výkon excelentním a hodný velkého respektu!

Poslední sjezdovka se bohužel stala osudnou pro po celý závod skvělé běžícího Libora Trtka, který si tam prošel velkou krizí a přišel o pódium. Druhou příčku si vyběhl poměrně svěže vypadající Pavel Brýdl (04:10:01). Bronzová pozice nakonec patřila skvělému vrchaři Tomáši Macečkovi.

Vítězství v kategorii žen si pohlídala Anna Straková před Zuzanou Krchovou. Třetí příčku si nakonec vyběhla stále lepšící se Hana Holoubková.

3

Kompletní výsledky: www.timechip.cz

Brzy na webu přibude v dalším článku více fotografií a video.Podobné články
Skyrunning
3. 10. 2018 Vanda Jenejová a Martin Bálint – víťazi skyrunningovej sezóny 2018

SkyMarathon (42km/ 2600m) a SKYRACE® (21km / 1400m+) z dielne organizátorov z Activeplanet.sk dali bodku za skyrunninovou...

Celý článek
Skyrunning
17. 9. 2018 SKYRACE® na Klin s veľkými emóciami: Kto je vlastne víťaz?

Vysokohorský beh cez Klin, krásne preteky typu SKYRACE® s celkovou dĺžkou trasy 20,5 km a...

Celý článek
Skyrunning
30. 8. 2018 Rok plný rekordů na Tatranské šelmě Ultra 2018

Možno to bolo dátumom plným osmičiek, možno skvelými podmienkami alebo to možno bola súhra okolností,...

Celý článek
Vaše Komentáře