OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

V Plzni se konal terénní závod PILSENMAN 2014

V sobotu 16. srpna 2014 se na louce U sv. Jiří v Plzni Doubravce odehrál 12. ročník terénního závodu IBIS PILSENMAN 2014, který zahrnoval dva různé závody. Sportovci bojovali v terénním triatlonu Ibis Pilsenman Easy a terénním kvadriatlonu Ibis Pilsenman. Na start závodu se i v nepříznivém počasí postavilo přes 100 závodníků.

Závod v triatlonu IBIS PILSENMAN EASY je určen pro každého a věk závodníků se pohyboval v rozmezí od 11 do 52 let. Nejrychlejšího času dosáhl Jaroslav Šmíd. Mezi ženami se na prvním místě umístila Ida Kubrová. V kategorii tříčlenných týmů zvítězil tým s názvem „Kousek koláče“ ve složení: Lenka Kantárová, Josef Kantár a Michal Oliberius.

Do kvadriatlonu IBIS PILSENMAN se pustilo celkem 45 odvážlivců a čekala na ně náročná trať složená ze čtyř disciplín. Z celkového vítězství se již po čtvrté v řadě radoval zkušený závodník Michal Peitz, v čase 4:57 hodin. Druhý doběhl Jaroslav Žáček a třetí Martin Les. V kategorii žen suverénně zvítězila Kateřina Beránková. Kategorii dvojic mužů ovládla dvojice Lukáš Lexa a Jan Václavík, mezi ženami dominovala dvojice Andrea Jelínková a Petra Kavijová a smíšenou kategorii vyhrála dvojice Hanka Holíková a Matěj Červený.

,   „Především bych poděkoval sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se závod uskutečnit nemohl. Závod finančně podpořili – hotel Ibis, sportovní prodejna Decathlon, jazyková škola JIPKA nebo společnost GfK Czech a další. Na trati závodu pomáhali dobrovolníci z Regionální dobrovolnické organizace TOTEM. Úspěch letošního ročníku je pro nás skvělou motivací pro spuštění příprav na Pilsenmana 2015, “ zhodnotil průběh akce ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...