OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Hory a lezení

68 nejlepších outdoorových tipů ve Švýcarsku

Chcete-li projet Švýcarsko kolem dokola a na každém místě zažít krásu hor a trochu adrenalinu, přibalte si trekové boty, feratový set a na střechu auta hoďte kolo, lyže nebo raft. Konkrétní tipy pro outdoorové zážitky, fotky a reportáže najdete na přehledné mapě Švýcarska a na novém webu Grand Tour Outdoor.

Web je přehledně rozdělený podle nejrůznějších aktivit, které můžete podnikat. Milovníci vysokohorských treků, ferat nebo horolezení zde najdou užitečné informace o přístupových cestách, noclehu na horských chatách, aktuálních cenách nebo možnostech kempování zdarma. Okuste velkolepou túru Eigertrail a zjistěte, jak překonat po svých největší alpský ledovec Aletsch.

Cyklisté a běžci zjistí, kudy vedou ty nejhezčí švýcarské běžecké trasy a kdy se tu konají závody, kterých se můžete sami zúčastnit.  Švýcarskem protéká i množství řek a leží zde spousta jezer, na kterých se lze také sportovně vyřádit, která to jsou a kdy je nejvhodnější je navštívit? Chcete sjet na raftu Přední Rýn? Zkusit windsurfing v Engadinu? Mnohem více tipů spolu s fotkami nádherné přírody naleznete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Grand Tour of Switzerland je unikátní cesta, díky které můžete za 7 dní vidět to nejlepší z celého Švýcarska. Všechny jazykové oblasti Švýcarska, 22 velkých jezer, 12 míst zapsaných v seznamu UNESCO a 5 horských průsmyků mezi úchvatnými horskými masivy.

Namátkou vybíráme:

Cestu byste měli podniknout v období od dubna do září a oficiálně začíná v Basileji, ale můžete se na ni napojit prakticky kdekoli, jen je doporučené zachovat směr trasy okruhu po směru chodu hodinových ručiček. Vede skrz velká města, jako jsou Zürich či Bern i odlehlá místa ležící v nadmořské výšce přes 2.000 m. Po celé délce trasy je celá řada možností, kde se ubytovat. Od luxusních hotelů přes hostely až po nízkonákladové Bed & Breakfast ubytovny. V některých hotelích Vám po celodenní cestě autem namasírují krk, umyjí přední sklo vozu a ještě Vám po snídani zabalí oběd na cestu.

Pokud je cesta pro vás zároveň i cíl, chcete být svým vlastním pánem a toužíte poznat opravdu to nejlepší ze Švýcarska, je Grand Tour of Switzerland tou nejlepší volbou pro vaši příští letní dovolenou!

 Podobné články
Hory a lezení
26. 6. 2015 Horolezci Petreček s Holečkem se pokusí o světový prvovýstup na „osmitisícovku“

Před Tomášem Petrečkem stojí další výzva. Opavský horolezec a extrémní sportovec 8. července odlétá na...

Celý článek
Hory a lezení
27. 8. 2013 Tomáš Petreček: Všichni to otáčeli s tím, že to nejde. Šlo to

Opavský, horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se minulý týden vrátil z pákistánského pohoří Karakoram,...

Celý článek
Hory a lezení
28. 3. 2012 Tomáš Petreček a Libor Uher míří do Nepálu!

Jen pár dnů zbývá elitním českým extrémním sportovcům a horolezcům Tomáši Petrečkovi a Liboru Uhrovi...

Celý článek