OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Český tým Black Hill/OpavaNet veze z ME v Adventure race stříbro!

Pyrenejský adventure race závod Raidaran měl letos status Mistrovství Evropy v této obtížné sportovní disciplíně. I díky tomu akce nalákala k účasti 29 skvělých evropských týmů a proběhl velmi napínavý a zajímavý  závod. Svou lokaci v srdci Pyrenejí měl závod minimálně v prvních dvou třetinách ryze horský charakter. Těžké treky a přejezdy na kolech. Jeden trekařský úsek zavedl týmy i na několik třítisícových vrcholů. Právě před toto etapou mohly týmy zvolit kratší variantu závodu, což je však definitivně stálo umístění v popředí výsledkové listiny.

Už druhý den závodu bylo jasné, které české kvarteto dovezlo do Španělska nejlepší formu. Byl jím v posledních letech nejúspěšnější český tým BlackHill/OpavaNet, přestože v tomto závodě nestartoval tradiční člen týmu Tomáš Petreček. Po úvodních etapách se český tým ve složení Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Roman Šinkovský a Barbora Válková vyhoupli na první místo, o které se velmi těsně přetahovali se švédským Thule Adventure Team. V druhé polovině závodu už se na špici drželi švédové, ale nemohli si ani na chvíli ulevit, protože v krátkém rozestupu je stále stíhal tým Black Hill/OpavaNet. Při sledování GPS trackingu jsme si tak užili nezvykle napínavý souboj :) V cílovém městě Lleida se naši nakonec objevili v celkovém čase 75 hod 43 min a obsadili skvělou druhou příčku!!!

Do TOP10 se nakonec vešly také další dva české týmy. Po pomalejší startu se na konečnou 7. příčku vyšplhal Fénix Multisport OpavaNet (Paloncy, Šilar, Skalická, Obuškevič) a hned za nimi na 8. místě Salomon-Suunto Czech AR team (Navrátil, Štryncl, Císař, Rudolfová), který si bohužel udělal na výše zmíněném vysokohorském treku půldenní zacházku.

Hezkou 11. pozici, po absolvování zkrácené varianty, obsadil poslední náš tým SCAR OpavaNet/Nutrend (Bloudek, Vaněk, Skripník, Sedláčková).

Kompletní výsledková listina: https://tracktherace.com/en/raid-aran-2016/classification

Pokud Vás láká zkusit podobný závod, nezapomeňte, že na začátku září můžete v ČR absolvovat Czech Adventure Race 2016!

Foto: @honza_zakPodobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře