OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Češi ovládli Adventure Race Slovenia 2013

Mnoho úspěchů zaznamenali o prvním letním víkendu čeští extrémní sportovci. Jan Zemaník doběhl v závodě Supertrail – Zugspitz Ultratrail 2013 na druhém místě a čeští reprezentanti v Adventure Race obsadili ve Slovinsku dokonce příčky nejvyšší.

Třídenní závod Adventure Race Slovenia, to je z pohledu České republiky v podstatě medailová jistota. Z posledních 4 ročníků vybojovaly naše týmy tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Další pak přidávaly dvojice startující v kategorii Rover.

Trať letošního ročníku, který se konal v jihovýchodní části Slovinska, a vyhnul se tak Julským Alpám či krátkému mořskému pobřeží, byla složena z tradičních disciplín jako MTB, treking, inline bruslení, jízda v kajaku, plavání atp. Týmy, které absolvovaly všechny check-pointy, čekala trasa dlouhá cca 450 km. Největší část tradičně tvořila jízda na horském kole ve zvlněném slovinském terénu.

Na startu v Novom meste se objevila hned čtyři česká kvarteta. Roli mírného favorita (dle letošních a loňských výsledků) potvrdili Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz a Barbora Válková (tým Salomon-Suunto / Opava Net / Nutrend) a po 50 hodinách na trati mohli slavit první místo. A protože velmi dobrý finiš předvedl další český tým CZ AR team Berghaus/Nutrend/Merida ve složení Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz, Petr Bloudek aSimona Karochová, také stříbrná pozice patří závodníkům z ČR! Závod se podařilo úspěšně dokončit také týmuHyperactive (Jakub Řídel, Filip Černoch, Lucie Zrnová, Miloš Brihta), který nakonec obsadil 9. příčku.

Fotografie (Photo by): www.adventurerace.si

Fotogalerie


Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek