OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Češi ovládli Adventure Race Slovenia 2013

Mnoho úspěchů zaznamenali o prvním letním víkendu čeští extrémní sportovci. Jan Zemaník doběhl v závodě Supertrail – Zugspitz Ultratrail 2013 na druhém místě a čeští reprezentanti v Adventure Race obsadili ve Slovinsku dokonce příčky nejvyšší.

Třídenní závod Adventure Race Slovenia, to je z pohledu České republiky v podstatě medailová jistota. Z posledních 4 ročníků vybojovaly naše týmy tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Další pak přidávaly dvojice startující v kategorii Rover.

Trať letošního ročníku, který se konal v jihovýchodní části Slovinska, a vyhnul se tak Julským Alpám či krátkému mořskému pobřeží, byla složena z tradičních disciplín jako MTB, treking, inline bruslení, jízda v kajaku, plavání atp. Týmy, které absolvovaly všechny check-pointy, čekala trasa dlouhá cca 450 km. Největší část tradičně tvořila jízda na horském kole ve zvlněném slovinském terénu.

Na startu v Novom meste se objevila hned čtyři česká kvarteta. Roli mírného favorita (dle letošních a loňských výsledků) potvrdili Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz a Barbora Válková (tým Salomon-Suunto / Opava Net / Nutrend) a po 50 hodinách na trati mohli slavit první místo. A protože velmi dobrý finiš předvedl další český tým CZ AR team Berghaus/Nutrend/Merida ve složení Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz, Petr Bloudek aSimona Karochová, také stříbrná pozice patří závodníkům z ČR! Závod se podařilo úspěšně dokončit také týmuHyperactive (Jakub Řídel, Filip Černoch, Lucie Zrnová, Miloš Brihta), který nakonec obsadil 9. příčku.

Fotografie (Photo by): www.adventurerace.si

Fotogalerie


Podobné články
Adventure race
18. 6. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13 hodin dřiny, odříkání a nadšení v...

Týdenní sportovní dovolená směstnaná do jediného dne. Tak lze nejjednodušším způsobem popsat Hannah EPO Survival,...

Celý článek
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Vaše Komentáře