OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Češi ovládli Adventure Race Slovenia 2013

Mnoho úspěchů zaznamenali o prvním letním víkendu čeští extrémní sportovci. Jan Zemaník doběhl v závodě Supertrail – Zugspitz Ultratrail 2013 na druhém místě a čeští reprezentanti v Adventure Race obsadili ve Slovinsku dokonce příčky nejvyšší.

Třídenní závod Adventure Race Slovenia, to je z pohledu České republiky v podstatě medailová jistota. Z posledních 4 ročníků vybojovaly naše týmy tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Další pak přidávaly dvojice startující v kategorii Rover.

Trať letošního ročníku, který se konal v jihovýchodní části Slovinska, a vyhnul se tak Julským Alpám či krátkému mořskému pobřeží, byla složena z tradičních disciplín jako MTB, treking, inline bruslení, jízda v kajaku, plavání atp. Týmy, které absolvovaly všechny check-pointy, čekala trasa dlouhá cca 450 km. Největší část tradičně tvořila jízda na horském kole ve zvlněném slovinském terénu.

Na startu v Novom meste se objevila hned čtyři česká kvarteta. Roli mírného favorita (dle letošních a loňských výsledků) potvrdili Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz a Barbora Válková (tým Salomon-Suunto / Opava Net / Nutrend) a po 50 hodinách na trati mohli slavit první místo. A protože velmi dobrý finiš předvedl další český tým CZ AR team Berghaus/Nutrend/Merida ve složení Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz, Petr Bloudek aSimona Karochová, také stříbrná pozice patří závodníkům z ČR! Závod se podařilo úspěšně dokončit také týmuHyperactive (Jakub Řídel, Filip Černoch, Lucie Zrnová, Miloš Brihta), který nakonec obsadil 9. příčku.

Fotografie (Photo by): www.adventurerace.si

Fotogalerie


Podobné články
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Adventure race
16. 2. 2018 Přehled závodů Evropské série v Adventure racingu pro rok 2018

Letošní termínovka Evropské série závodů Adventure race je již ustálená. Opět bude z čeho vybírat, takže...

Celý článek
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Vaše Komentáře