OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Češi ovládli Adventure Race Slovenia 2013

Mnoho úspěchů zaznamenali o prvním letním víkendu čeští extrémní sportovci. Jan Zemaník doběhl v závodě Supertrail – Zugspitz Ultratrail 2013 na druhém místě a čeští reprezentanti v Adventure Race obsadili ve Slovinsku dokonce příčky nejvyšší.

Třídenní závod Adventure Race Slovenia, to je z pohledu České republiky v podstatě medailová jistota. Z posledních 4 ročníků vybojovaly naše týmy tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Další pak přidávaly dvojice startující v kategorii Rover.

Trať letošního ročníku, který se konal v jihovýchodní části Slovinska, a vyhnul se tak Julským Alpám či krátkému mořskému pobřeží, byla složena z tradičních disciplín jako MTB, treking, inline bruslení, jízda v kajaku, plavání atp. Týmy, které absolvovaly všechny check-pointy, čekala trasa dlouhá cca 450 km. Největší část tradičně tvořila jízda na horském kole ve zvlněném slovinském terénu.

Na startu v Novom meste se objevila hned čtyři česká kvarteta. Roli mírného favorita (dle letošních a loňských výsledků) potvrdili Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz a Barbora Válková (tým Salomon-Suunto / Opava Net / Nutrend) a po 50 hodinách na trati mohli slavit první místo. A protože velmi dobrý finiš předvedl další český tým CZ AR team Berghaus/Nutrend/Merida ve složení Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz, Petr Bloudek aSimona Karochová, také stříbrná pozice patří závodníkům z ČR! Závod se podařilo úspěšně dokončit také týmuHyperactive (Jakub Řídel, Filip Černoch, Lucie Zrnová, Miloš Brihta), který nakonec obsadil 9. příčku.

Fotografie (Photo by): www.adventurerace.si

Fotogalerie


Podobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře