OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Costa Rica AR – Vrchol sezóny se blíží!

Extrémní sportovci a fanoušci vytrvalostních disciplín již netrpělivě vyhlíží vrchol sezóny, kterým budeMistrovství světa v Adventure Race. Po exotickém ročníku v Tasmánii (2011) a téměř vysokohorském loňském závodě ve Francii (2012) přebírá status “World Chamionship” akce v středoamerické Kostarice – Costa Rica Adventure Race. Závod proběhne v termínu 29.11 -.12. prosince.

Tradičně čtyřčlenné týmy (3 muži + jedna žena) čeká pořádná porce námahy. Trasa povede napříč celou Kostarikou od Pacifického oceánu ke Karibskému moři ležícího v Atlantiku a od hranic s Nikaraguo na jih k hranicím s Panamou. Různorodost terénu a pestrost povětrnostních podmínek tak bude obrovská. Silný vítr a teploty atakující ve stínu hodnoty vyšší než 38°C budou střídat chladné noci (okolo 5°C). Z pobřežních nížin se týmy budou šplhat až do výšek nad 3 800 m n. m.

Kromě nekonečných treků a jízdy na MTB si všichni účastníci na trase přesahující 700 km “užijí” následující disciplíny: jízda na raftu, mořský kajak, lanové aktivity (slaňování, jumarování), canyonning, coasteering a další. Veškerý pohyb týmů je navíc ztížen zákazem využívání GPS navigací, takže je důležité neustálé soustředění na orientaci v terénu a správnou navigaci k dalšímu kontrolnímu bodu.

Podle organizátorů bude čas vítěze okolo 120 hodin.

Ačkoliv je tento závod výsadou opravdu nejodolnějších sportovců světa, Česká republika bude mít na startu hned dva velmi silné týmy. Loňské vynikající 12. místo budou obhajovat Tomáš Petreček, Barbora Válková aJarda Krajník, které pro letošní rok doplní Tomáš Vaněk (OpavaNet/Salomon/Accom). Druhým naším týmem budou vítězové závodu Czech Adventure Race v pravděpodobné sestavě Marek Navrátil, Pavel Štryncl,Roman Šinkovský a Radka Brožková.

Všem našim závodníkům a závodnicím přejeme hodně síly a zdaru!!!

Oficiální stránky závodu: www.arcostarica.com
Marek navrátil před odjezdem: Salomon-run BlogPodobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek