OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Hannah EPO Survival 2019 – 13 hodin dřiny, odříkání a nadšení v Podkrkonoší

Týdenní sportovní dovolená směstnaná do jediného dne. Tak lze nejjednodušším způsobem popsat Hannah EPO Survival, který už osm let přitahuje sportovní dvojice všech výkonnostních kategorií. Letos se na startovní čáře potkalo téměř 300 závodníků, kteří se ve tři hodiny ráno vydali za svitu čelovek na 13hodinovou trať. Krásy Podkrkonoší prozkoumávali především na kole a k tomu plnily různorodé outdoorové disciplíny jako letní biatlon, kolečkové brusle, orientační běh, slanění a skalní lezení. Těsně před cílovou páskou ještě čekala na závodníky speciální závěrečná disciplína „Kulišátor“, která spočívala v průchodu dětským dřevěným hřištěm a následným přeplaváním rybníčku.

Hannah EPO Survival je Mistrovstvím České republiky v přírodním víceboji dvojic a letos startoval 25. května z centra v kempu Svatá Kateřina v Chotěvicích. Účastníci se ale podívali do širokého okolí, třeba i na speciální trailové stezky pro horská kola nedaleko Trutnova.

Hannah EPO Survival je sympatický svým bodovým systémem, díky kterému si závod užijí sportovci všech výkonnostních kategorií. Po úvodním běhu si totiž zbylý průběh závodu určují sami účastníci. Všechny kontroly a disciplíny jsou bodované a je jen na závodnících, které navštíví a v jakém pořadí. K vidění tak byly nejen týmy české reprezentace a pravidelní účastníci závodu, ale také úplní nováčci, kteří si přijeli vyzkoušet co vše se dá v daném časovém limitu zvládnout a zažít nové dobrodružství. Pro všechny platil 13hodinový limit a všichni si jej užili dle svých sil a možností.

Zvláštní pozornost si letos zasloužily všechny týmy, které absolvovaly disciplínu orientační běh na mapě Baba – ta díky hustotě vrstevnic a odvážným plánům stavitele trati vstoupila hned v den závodu do jeho nezapomenutelné historie. Závodníkům k dokončení Hannah EPO Survivalu 2019 gratulujeme a smekáme pomyslný klobouk přede všemi. Absolvovat takový závod znamená prokázat silnou vůli, sportovního ducha a překonat případné nepříjemné pocity z výšek, ranního vstávání či studené vody.

V kategorii mužů a celkovým vítězem je tým BLACK HILL ve složení Jaroslav Krajník a Tomáš Petreček, ve smíšené kategorii Tereza Rudolfová a Pavel Kurz, kteří jeli za EPO BLACK HILL a v kategorii žen nasbíraly nejvíce bodů Dagmar Tučková a Simona Karochová z týmu EPO SPORTICUS Drsné ženy. Byla vyhlášena i kategorie muži 100+, kde se nejvíce prosadila dvojice Hynek Urban a Martin Šebánek z týmu Kompar Xstream. Více o závodě Hannah EPO Survival 2019, kompletní výsledky a fotografie najdete na internetových stránkách závodu www.eposurvival.cz či facebooku https://www.facebook.com/EPOSurvival/Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek