OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

Letošní ročník Mistrovství České republiky v OCR chystá několik překvapení

Již v loňském roce mohli závodníci OCR (extrémních překážkových závodů) poprvé vyzkoušet, jak chutná mistrovský závod v Harrachově. Krásu závodu nepokazilo ani počasí, které už od pátku a během celého mistrovského víkendu bylo k závodníkům samo o sobě extrémní. Organizátoři sice letos doufají v lepší povětrnostní podmínky, ale zároveň také budou dost nekompromisní, co se týče překážek. Na stejné místo se vrátíme i letos, a to v termínu 23. – 25. 8. 2019.

Na start 3. ročníku MČR v OCR se první odvážlivci postaví tedy již v pátek 23. srpna, kdy celou víkendovou sérii zahájí závod na 3 km. Jak sami závodníci říkají, je to takové zahřívací kolo před sobotním hlavním závodem na 15 km. V neděli se mezi sebou utkají týmy v rámci štafetového závodu.

Na celém šampionátu ale nebudou jen originální překážky OCRA CZ (Česká asociace extrémních překážkových závodů). Závodníci se mohou těšit i na to nejlepší od tuzemských i zahraničních organizátorských špiček (Predator Race, Gladiator Race, Excalibur Race, Wilsonka Race a také jedna série, která prozatím zůstává zahalena tajemstvím, nicméně vše se včas dozvíte).

Jako překvapení pro letošní rok je tzv. Ninja závod. Půjde o dráhu o minimální délce 150 metrů s nejméně 8 překážkami, kdy pravidla budou ještě upřesněna a v nejbližších dnech se spustí registrace.

O mistrovský titul se i letos poperou české špičky, jako jsou mistři předchozích ročníků Tomáš Tvrdík, Richard Hynek, Pavel Hrdina, Tereza Schejbalová a další jména, o kterých je pravidelně slyšet jak na domácí, tak světové OCR scéně.

Další podrobné informace, včetně registrací, najdete na stránkách OCRA CZ.Podobné články
OCR / Army závody
11. 2. 2020 OCR Tvrďák Slovensko se představuje

Tvrďák vznikol na Slovensku v roku 2013 a od svojho vzniku ho absolvovalo niekoľko tisíc...

Celý článek
OCR / Army závody
25. 4. 2019 Za Olomoucí se v létě uskuteční extrémní překážkový závod RUNEX RACE

Již 31. 5. 2019 končí třetí vlna registrací na extrémní překážkový závod RUNEX RACE OLOMOUC 2019. Kromě...

Celý článek
OCR / Army závody
2. 7. 2018 Jak natrénovat na překážkové běhy a s jakými typy překážek se setkáte?

Chystáte se rozšířit si svoje běžecké obzory? Zkuste otestovat svoji všestrannost a odolnost na překážkovém...

Celý článek