OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

MS v Adventure Race 2012 – výsledky

Mistrovství světa v Adventure Race je za námi. Nejtěžší závod planety proběhl ve dnech 15. – 22. září ve Francii (Provensálské Alpy-Azurové pobřeží). Pořadatelé letos nachystali kratší trasu (500 km), než -li je obvyklé, ovšem náročnost “dohnali” převýšením, které čítalo úctyhodných 18 000 metrů.

Start na tomto závodě si zajistilo 64 čtyřčlenných týmů. Hned tři týmy byly z České republiky.

Salomon-Suunto OpavaNet: Marek Navrátil, Jan Zemaník, Pavel Štryncl, Radka Brožková
Czech Adidas Terrex: Petr Míl, Filip Šilar, Pavel Paloncý, Krystýna Skalická
Berghaus Accom Nutrend: Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček, Barbora Válková, Jiří Lorenz

Závod začínal krátkým prologem, který jen rozřadil týmy před ostrým startem. Hned v první etapě čekal na všechny velmi náročný vysokohorský trek, během něhož museli dvakrát vystoupat do výšky 3 300 m n. m. Bohužel ihned po startu došlo k organizačně-navigační chybě, na kterou doplatil i náš tým Czech Adidas Terrex, který si tak hned po startu nadešel více než tři hodiny, což na morálu zrovna nepřidá…

V dalším průběhu se kvarteta závodníků vypořádávala s dlouhými etapami na kole, pěšími treky či sjezdy divokých řek na raftu a kánoi. Účastníci se každým dnem přibližovali k mořskému pobřeží, kde je v cílovém městě Monaku čekal už jen krátký seběh k moři a závěrečná etapa na kajaku kolem města.

Hned od úvodního dne se na špici objevily týmy, které se ostatním stále více vzdalovaly. Hlavní favorité, obhájci titulu z Tasmánie, švédští Thule, novozélandští Seageate, domácí Raid Quechua (v průběhu nakonec museli odstoupit) a další švédové z týmu Silva, to byla pětice, která se v podstatě celý závod pohybovala na špici. Nutno podotknout, že se téměř u všech jedná o profesionální sportovce, což je v případě ČR nejspíše v nedohlednu…

Z našich týmů se nejlépe vedlo Berghaus Accom Nutrendu, kteří celý závod bojovali v první dvacítce a nakonec se umístili na 12. příčce. Tento úžasný výsledek předčil i loňské 14. místo. Tým Czech Adidas Terrex se po výše zmíněných problémech v začátku závodu musel od prvního dne probojovávat dopředu z úplně nejzadnějších pozic. A to se jim vedlo znamenitě. Cíl proťali na 24. místě. Třetím českým týmem byl Salomon-Suunto OpavaNet. Po dobrém začátku se v průběhu mírně propadli, přesto však absolvovali závod až do cíle, kde byli registrováni na 44. místě.

Výsledky:

1. Seagate (Nový Zéland)
2. Thule (Švédsko)
3. Silva (Švédsko)

12. Berghaus Accom Nutrend
24. Czech Adidas Terrex
44. Salomon-Suunto OpavaNetPodobné články
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Adventure race
16. 2. 2018 Přehled závodů Evropské série v Adventure racingu pro rok 2018

Letošní termínovka Evropské série závodů Adventure race je již ustálená. Opět bude z čeho vybírat, takže...

Celý článek
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Vaše Komentáře