OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

MS v Adventure Race 2012 – výsledky

Mistrovství světa v Adventure Race je za námi. Nejtěžší závod planety proběhl ve dnech 15. – 22. září ve Francii (Provensálské Alpy-Azurové pobřeží). Pořadatelé letos nachystali kratší trasu (500 km), než -li je obvyklé, ovšem náročnost “dohnali” převýšením, které čítalo úctyhodných 18 000 metrů.

Start na tomto závodě si zajistilo 64 čtyřčlenných týmů. Hned tři týmy byly z České republiky.

Salomon-Suunto OpavaNet: Marek Navrátil, Jan Zemaník, Pavel Štryncl, Radka Brožková
Czech Adidas Terrex: Petr Míl, Filip Šilar, Pavel Paloncý, Krystýna Skalická
Berghaus Accom Nutrend: Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček, Barbora Válková, Jiří Lorenz

Závod začínal krátkým prologem, který jen rozřadil týmy před ostrým startem. Hned v první etapě čekal na všechny velmi náročný vysokohorský trek, během něhož museli dvakrát vystoupat do výšky 3 300 m n. m. Bohužel ihned po startu došlo k organizačně-navigační chybě, na kterou doplatil i náš tým Czech Adidas Terrex, který si tak hned po startu nadešel více než tři hodiny, což na morálu zrovna nepřidá…

V dalším průběhu se kvarteta závodníků vypořádávala s dlouhými etapami na kole, pěšími treky či sjezdy divokých řek na raftu a kánoi. Účastníci se každým dnem přibližovali k mořskému pobřeží, kde je v cílovém městě Monaku čekal už jen krátký seběh k moři a závěrečná etapa na kajaku kolem města.

Hned od úvodního dne se na špici objevily týmy, které se ostatním stále více vzdalovaly. Hlavní favorité, obhájci titulu z Tasmánie, švédští Thule, novozélandští Seageate, domácí Raid Quechua (v průběhu nakonec museli odstoupit) a další švédové z týmu Silva, to byla pětice, která se v podstatě celý závod pohybovala na špici. Nutno podotknout, že se téměř u všech jedná o profesionální sportovce, což je v případě ČR nejspíše v nedohlednu…

Z našich týmů se nejlépe vedlo Berghaus Accom Nutrendu, kteří celý závod bojovali v první dvacítce a nakonec se umístili na 12. příčce. Tento úžasný výsledek předčil i loňské 14. místo. Tým Czech Adidas Terrex se po výše zmíněných problémech v začátku závodu musel od prvního dne probojovávat dopředu z úplně nejzadnějších pozic. A to se jim vedlo znamenitě. Cíl proťali na 24. místě. Třetím českým týmem byl Salomon-Suunto OpavaNet. Po dobrém začátku se v průběhu mírně propadli, přesto však absolvovali závod až do cíle, kde byli registrováni na 44. místě.

Výsledky:

1. Seagate (Nový Zéland)
2. Thule (Švédsko)
3. Silva (Švédsko)

12. Berghaus Accom Nutrend
24. Czech Adidas Terrex
44. Salomon-Suunto OpavaNetPodobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek