OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Horské maratony

SLEZSKÝ MARATON se blíží!

První ročník Slezského maratonu se blíží (18. 8. 2012) a pořadatel salomon-run.cz hlásí úplnou připravenost. Trasa nového horského maratonu zavede účastníky do krásné krajiny Beskyd v okolí Lomné na Jablunkovsku. 42,5 kilometrů dlouhá trať s převýšením cca 1 800 m má svůj start v obci Dolní Lomná a přes okolní vrcholy (mj. Velký Polom 1067) a hřebeny vede do cíle, který je umístěn u horské chaty Skalka. Hlavní problém posledních dnů, a to zdevastovaná část trasy lesnickou činností pod Malým Polomem, se zdá být vyřešen. Lesy ČR tuto turistickou cestu srovnaly a je možné po ní běžet.

Přihlášené závodníky tak čeká běh nádhernou přírodou a jedna z posledních možností ověřit své síly před zářijovou Beskydskou sedmičkou. Limit závodu je 7 hodin, což při velmi hrubých propočtech říká, že ten kdo absolvuje Slezský maraton, může na B7 pomýšlet na čas okolo 15 h a lepší!

„Je to poslední ostrý test před B7 a to za účasti opravdových mistrů jakými jsou –Tomáš Petreček, Libor Uher a další nebudu jmenovat, zabralo by to půl strany“ říká Jan Weber, který trasu i závod připravuje. Současně dodává: „Závod není alternativou ani konkurencí B7, ale plnokrevný a náročný trail – BĚH v Beskydech!“

Že se jedná o kvalitní závod svědčí i jména ve startovní listině. Svůj výkon můžete poměřit např. s Tomášem Petrečkem, Liborem Uhrem, Honzou Zemaníkem a dalšími.

Součásti akce bude také prezentace RUN novinek Salomon a tombola o hodnotné ceny.

K naplnění kapacity 250 účastníků zbývá pár volných míst. Registrační formulář a veškeré potřebné informace k závodu naleznete na www.slezskymaraton.cz.

SALOMON-RUN.CZPodobné články
Horské maratony
5. 2. 2019 World Marathon Challenge 2019 je za námi, Petr i Filip Vabrouškovi si...

Běžet maraton je pro leckoho velká výzva. Běžet během jedné sezóny 7 maratonů už je...

Celý článek
Horské maratony
18. 10. 2017 Pálavský závod udělal skvělou tečku za letošní Horskou výzvou

Naprosto fantasticky vyvrcholil 7. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva. Pořadatelský tým jako zlatý...

Celý článek
Horské maratony
20. 8. 2017 Marek Causidis vítězem Salomon Slezského maratonu 2017

V Dolní Lomné se letos opět sešlo početné a kvalitně obsazené startovní pole a dal...

Celý článek
Vaše Komentáře