OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Tomáš Vaněk o ME v Adventure Race

1) Můžeš stručně charakterizovat trasu a disciplíny závodu? Byl závod v něčem výrazně odlišný oproti jiným akcím Evropské série AR?

Corsica raid není klasický nonstop AR, jedná se o etapový závod (6 etap v 5 dnech), délka etap je okolo 10 hodin, zařazena je jedna noční etapa. Skladba disciplín je klasická (treking, MTB, mořský kajak, canyoning, plavání, orientace, VHT pasáže na sněhu). Závod je organizován s podpůrným týmem k týmu závodnímu, takže do hry významně vstupuje i vzájemná spolupráce závodního a podpůrného týmu.

2) Jaký cíl jste si dali před startem závodu? A jak jste spokojeni s Vašim umístěním?

Vždycky nastupujeme do závodu s myšlenkou a cílem závod vyhrát, jak to pak dopadne je věc jiná. Letos jsme chtěli zabojovat o volné startovné na MS 2012 ve Francii, bohužel nepovedlo se, ale s třetím místem jsme spokojeni, bylo vydřené a zasloužené.

3) Na webu ČAES se objevila informace, že jste měli technické potíže s kolem. O co šlo? Kolik vás to stálo času?

Za celý závod nás potkalo mnoho defektů (asi 7) a jeden proříznutý plast, což není nic neobvyklého, ale znamenalo to celkovou časovou zátratu přes 1 hodinu. Vážnější problém byl roztrhaný bowden od přehazovačky, který se namotal na převodníky. K opravě jsme museli použít bowden od zadního tlumiče, nastavit s použitelnou částí bowdenu od přehazovačky a opravené to vydrželo až do konce závodu. Oprava proběhla naštěstí v depu, kde byl stop čas, jen jsme pak museli zrychlit a stihnout limit etapy.

4) Která část závodu byla nejtěžší? Přišla na někoho z týmu nějaká výraznější krize?

Nejtěžší byla 4. etapa, která byla v rychlém sledu na předchozí denní a noční etapě. Čekal nás výjezd na kolech do 1500 m n.m. a následný pěší výstup na nejvyšší horu Korsiky Monte Cinto (2706 m n.m.) a samozřejmě ještě návrat dolů. Tato etapa nám nevyšla a propadli jsme se z 3. na 5. místo průběžného pořadí, naštěstí 5. a 6. etapa byla z našich nejpodařenějších a vrátili jsme se na konečné 3. místo. Žádná významnější krize během závodu nenastala.

5) Jaký máš další závodní program? Chystáte se s týmem na MS v AR ve Francii?

Nejbližší závod nás čeká koncem června ve Slovinsku, kde je další ze závodů Evropské série. Začátkem srpna bude část týmu pořádat CZAR a druhá část na něm závodit. Nominace na MS ve Francii je ještě otevřená, je to ještě příliš daleko a forma, zdraví, rodina a práce může se sestavou smíšeného čtyřčlenného týmu ještě hodně zamíchat.

Tomášovi děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdraví a úspěchů v dalších závodech i bezproblémovou oraganizaci Czech Adventure Race.Podobné články
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Adventure race
16. 2. 2018 Přehled závodů Evropské série v Adventure racingu pro rok 2018

Letošní termínovka Evropské série závodů Adventure race je již ustálená. Opět bude z čeho vybírat, takže...

Celý článek
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Vaše Komentáře