OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Trať Wenger Czech Adventure Race stihli vítězové za 50 hodin

Všech osm statečných týmů dojelo do cíle Mistrovství České republiky v extrémním závodě družstev, nejtěžšího závodu pořádaného v ČR. Trať dlouhou 400 kilometrů zvládl vítězný tým Salomon Suunto Czech AR team za 50 hodin 50 minut, poslední tým dojel do cíle 30 minut před 75 hodinovým limitem.

Vítězný tým si již od začátku budoval značný náskok, který v cíli činil neuvěřitelných sedm hodin! Závodníci přiznali, že když se dozvěděli o svém náskoku, upravili spánkovou taktiku a během závodu naspali pro ně rekordních 5 hodin, zatímco druzí, polský tým AR Poznań Junior pouhých 15 minut.

Zásadní zlom v závodu nastal v MTB etapě během vloženého orientačního běhu, který vítězové stihli ještě za světla během tří hodin. Další čtyři týmy si jej „vychutnali“ během druhé noci a jejich čas na této disciplíně vzrostl až na dvojnásobek.

Předposlední etapa, 35 km dlouhý treking, zavedl závodníky dvakrát do výšky 1100 metrů nad mořem. Zpestřením bylo jeskyňaření, během kterého týmy hledaly pět kontrol ukrytých v jeskyních. Závodnice z týmu Kompar xStream přiznala, že se jejich tým během této etapy rozdělil a v jedné z jeskyní jí na ruku spadl kámen a vyrazil jí z ní světlo a zůstala sama ve tmě. Vše dobře dopadlo a celý závod se obešel bez větších zranění. Nejzávažnější zdravotní komplikací byla dehydratace jednoho ze závodníků týmu EPO Ojoj, který bohužel musel ze soutěže odstoupit a jeho tým dojel pouze ve třech.

I do závěrečné MTB etapy vložili organizátoři drobné zpestření. Pro tentokrát to bylo slanění a jumarování (šplh po laně se speciálním zařízením). Pak už jen vytoužený cíl, šampaňské a přijímání gratulací.

O třetí místo se strhl dramatický souboj, ze kterého vyšel vítězně tým Kompar xStream před Exit Team, a to především díky rychlejšímu tempu během trekingu a lanových disciplínách. Přitom oba týmy patří mezi zkušené, ve svých řadách mají členy, kteří závodili již na 12 ročnících Czech Adventure Race.

Unavení závodníci si užívají odpočinku v cíli, dospávají nebo regenerují unavené svaly v Otavě a doplňují síly „nezávodní“ stravou.

V pátek v deset hodin večer se na svoji kratší trať vydalo 40 závodníků 18hodinové MINI varianty. Na dvoučlenné týmy čekalo 150 kilometrů v podobném stylu jako Wenger Czech Adventure Race.

Vítěze v kategorii Muži již známe, jsou jimi členové české reprezentace Tomáš Petreček a Jaroslav Krajník.

Wenger Czech Adventure Race 2016 – výsledky

  1. Salomon Suunto Czech AR team –50 h 50 min 31 kontrol
  2. AR Poznań Junior – 57 h 14 min 31 kontrol
  3. Kompar xStream – 58 h 30 min 31 kontrol
  4. Exit Team – 59 h 05 min 31 kontrol
  5. Běhal v dešti – 72 h 49 min 31 kontrol
  6. Moravští vrabci – 74 h 30 min 31 kontrol
  7. EPO OjOj – došli ve třech 31 kontrol
  8. Multiatleten Racing Team – vzdali

Více informací o závodě se dozvíte na facebookových stránkách a na www.adventurerace.cz .Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek