OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Wenger Czech AR 2012 – I. část závodu

V polovině závodu Wenger Czech Adventure Race 2012 se o čelo perou týmy české týmy Berghaus/Accom/Merida a Wenger/Estim. Třetí příčku s odstupem zhruba hodiny drží Czech Addidas Terrex.

Wenger Czech Adventure Race je závodem čtyřčlenných smíšených družstev, která se potýkají s trasou delší než 400 kilometrů. Čeká je přitom několik disciplín: chůze, horská kola, brusle, kánoe, lezení a speciální překážková dráha nazývaná Bolsův kros. Trasa je vyznačená v mapě kontrolními body, konkrétní postupy si závodníci volí sami.

Závod odstartoval ve středu v 10 hodin v Kadani běžeckým prologem po městě a okolí. Již tato úvodní sekce naznačila, že letošní ročník bude kopcovatý. Během hodiny závodníci navštívili několik kopců, včetně rozhledny nad městem a rovněž brodili na ostrůvek.

Většina středy pak patřila 50 kilometrové pěší etapě na rozhraní Doupovských hor. Kontroly byly umístěné vesměs na hradech na vrcholcích kopců. Často bylo z jednoho vrcholku jasně rozpoznat další hrad, ovšem v cestě stálo hluboké údolí.

Největší překážkou ovšem bylo velké vedro, které týmy v průběhu dne týralo. Mnoho závodníků se uvařilo. Trpěli dehydratací i křečemi. Závod ovšem vzdal jen jeden tým. Zkušenosti závodníků narůstají a všichni vědí, že v takhle dlouhém závodě má krizi každý a v noci může být všechno jinak. Každopádně postup týmů horko značně zpomalilo.

Berghaus/Accom/Merida si již od začátku závodu budoval mírný náskok. Ten však ztratil na šesté kontrole, kterou bylo z jedné strany těžké najít. V dalším postupu zvolil Wenger/Estim lepší trasu a v cíli pěší etapy se najednou ocitl v čele závodu.

Závodníci se rychle přezuli do vodáckého (i tento čas se počítá do závodu) a vydali se po Ohři zpět do Kadaně, což je zhruba 25 kilometrová štreka. Cestou je čekala lezecká vložka. Na tu přijely oba týmy pohromadě. Lezecké cesty byly relativně obtížné a týmy navíc dorazily až za tmy. To hrálo do karet Berghausu, kteří mají ve svém středu zkušené lezce a horolezce, zatímco členové Wengeru jsou všichni orientační běžci. Za nevylezené cesty čekal týmy dlouhý trestný okruh s broděním přes Ohři. Méně koleček vrátilo Berghaus opět do čela. Vedení si udržel až zpět do Depa.

Po relativně krátkém patnáctikilometrovém bruslařském výjezdu do kopce a seběhu dolů týmy vyrazily na cyklistickou etapu, ze které se v době psaní tohoto článku ještě nevrátily. V čele je však stále Berghaus, následovaný Wengerem.

Již v této fázi se začíná ukazovat rozdíl mezi jednotlivými týmy. Zatímco první družstva byla na trati rychle a bez spaní, družstva vzadu začínají krást hodinku či dvě spánku. Vítěze očekávám v cíli v pátek, poslední družstva dorazí až v sobotu.

Závod můžete sledovat živě na www.adventurerace.cz/live

Více fotografií naleznete na https://picasaweb.google.com/czech.adventure.racePodobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek