OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Wenger Czech AR 2012 – I. část závodu

V polovině závodu Wenger Czech Adventure Race 2012 se o čelo perou týmy české týmy Berghaus/Accom/Merida a Wenger/Estim. Třetí příčku s odstupem zhruba hodiny drží Czech Addidas Terrex.

Wenger Czech Adventure Race je závodem čtyřčlenných smíšených družstev, která se potýkají s trasou delší než 400 kilometrů. Čeká je přitom několik disciplín: chůze, horská kola, brusle, kánoe, lezení a speciální překážková dráha nazývaná Bolsův kros. Trasa je vyznačená v mapě kontrolními body, konkrétní postupy si závodníci volí sami.

Závod odstartoval ve středu v 10 hodin v Kadani běžeckým prologem po městě a okolí. Již tato úvodní sekce naznačila, že letošní ročník bude kopcovatý. Během hodiny závodníci navštívili několik kopců, včetně rozhledny nad městem a rovněž brodili na ostrůvek.

Většina středy pak patřila 50 kilometrové pěší etapě na rozhraní Doupovských hor. Kontroly byly umístěné vesměs na hradech na vrcholcích kopců. Často bylo z jednoho vrcholku jasně rozpoznat další hrad, ovšem v cestě stálo hluboké údolí.

Největší překážkou ovšem bylo velké vedro, které týmy v průběhu dne týralo. Mnoho závodníků se uvařilo. Trpěli dehydratací i křečemi. Závod ovšem vzdal jen jeden tým. Zkušenosti závodníků narůstají a všichni vědí, že v takhle dlouhém závodě má krizi každý a v noci může být všechno jinak. Každopádně postup týmů horko značně zpomalilo.

Berghaus/Accom/Merida si již od začátku závodu budoval mírný náskok. Ten však ztratil na šesté kontrole, kterou bylo z jedné strany těžké najít. V dalším postupu zvolil Wenger/Estim lepší trasu a v cíli pěší etapy se najednou ocitl v čele závodu.

Závodníci se rychle přezuli do vodáckého (i tento čas se počítá do závodu) a vydali se po Ohři zpět do Kadaně, což je zhruba 25 kilometrová štreka. Cestou je čekala lezecká vložka. Na tu přijely oba týmy pohromadě. Lezecké cesty byly relativně obtížné a týmy navíc dorazily až za tmy. To hrálo do karet Berghausu, kteří mají ve svém středu zkušené lezce a horolezce, zatímco členové Wengeru jsou všichni orientační běžci. Za nevylezené cesty čekal týmy dlouhý trestný okruh s broděním přes Ohři. Méně koleček vrátilo Berghaus opět do čela. Vedení si udržel až zpět do Depa.

Po relativně krátkém patnáctikilometrovém bruslařském výjezdu do kopce a seběhu dolů týmy vyrazily na cyklistickou etapu, ze které se v době psaní tohoto článku ještě nevrátily. V čele je však stále Berghaus, následovaný Wengerem.

Již v této fázi se začíná ukazovat rozdíl mezi jednotlivými týmy. Zatímco první družstva byla na trati rychle a bez spaní, družstva vzadu začínají krást hodinku či dvě spánku. Vítěze očekávám v cíli v pátek, poslední družstva dorazí až v sobotu.

Závod můžete sledovat živě na www.adventurerace.cz/live

Více fotografií naleznete na https://picasaweb.google.com/czech.adventure.racePodobné články
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Adventure race
16. 2. 2018 Přehled závodů Evropské série v Adventure racingu pro rok 2018

Letošní termínovka Evropské série závodů Adventure race je již ustálená. Opět bude z čeho vybírat, takže...

Celý článek
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Vaše Komentáře