OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Wenger Czech AR 2012 – II. část závodu

Pokračování článku Wenger Czech AR 2012 – I. část závodu

Ve čtvrtek nad ránem vyrazily vedoucí týmy na cyklistickou etapu dlouhou přes sto kilometrů. Ta zavedla závodníky do Krušných hor. Nejvzdálenější bod byl až za Božím Darem, odtud se týmy vracely podél německé hranice zpět do Kadaně. Tato etapa se stala osudnou pro doposud třetí Czech Adidas Terrex. Již v průběhu extrémně horké středy se jeden z členů tohoto družstva doslova uvařil. V průběhu cyklistické etapy již nemohl natolik, že tým musel závod vzdát.

Následující etapou byl dlouhý trek, zpestřený přírodní překážkovou dráhou nazývanou Bolsův kros, po svém staviteli. Tato překážková dráha je v závodě Czech Adventure Race již od samého začátku a v každém ročníku je naprosto originální. V tomto případě stavitel našel v hlubokém údolí potoka každou skalku, na kterou se dalo vyškrábat ať už po svých či za pomoci lana, sítě, nebo provazového žebříku a každou rokli, kterou se dalo seběhnout dolů. Obejít celou trať trvalo přes hodinu. Nicméně disciplína svůj účel splnila, závodníci se těšili na obyčejný trek, který jinak české týmy moc v oblibě nemají.

V poslední dlouhé etapě vyrazili závodníci opět na kolo, tentokrát směrem na Litvínov. Berghaus si již jen hlídal vedoucí pozici, jeho odstup na druhý Wenger byl již tříhodinový. Nečekaně se však přiostřil souboj o třetí místo. Po odstoupení Czech Adidas Terrex byl na třetím místě tým Salomon-Suunto jeho náskok na další soupeře se zdá být již dostatečný. Nicméně v průběhu závěrečného kola se vzpamatovalo družstvo EPO/Lenoši a začalo stahovat dvouhodinový náskok.

Závěrečný orientační běh na zhruba 15 kilometrů vypadal na první pohled jednoduše, ale kopcovatý terén a ne úplně nová mapě jej výrazně ztížil. Unaveným závodníkům trvalo přes čtyři hodiny, než našli všechny kontroly. Do cíle dorazil jako první tým Berghaus/Accom/Merida a to v pátek krátce před čtvrtou odpoledne. V cíli vůbec nepůsobili unaveně, spíš se sháněli po pořádném jídle. Těsně před setměním dorazil Wenger/Estim. Měli štěstí, do lesa si totiž nevzali pořádné světlo v přesvědčení s tím, že vše v pohodě stihnou za světla.

Až závěrečný orienťák rozhodl o třetím místě. Dříve do depa dorazilo Salomon-Suunto, nicméně EPO/Lenošibyli jen třicet minut za nimi. Depo měli extrémně rychlé a vyrazili na stíhačku. Najít kontroly potmě však bylo značně těžší než ve dne. Oba týmy v lese strávily přes šest hodin. O půl třetí v noci se tak doslova vynořil z lesa na třetím místě tým EPO/Lenoši. Na Salomon-Suunto zbylo o pouhých 15 minut nevděčné čtvrté místo.

Výsledky:
1. Berghaus/Accom/Merida – 53:57
(CZE, Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček, Barbora Válková, Pavel Kurz)

2. Wenger/Estim – 59:25
(CZE, Štěpán Skripnik, Dana Odvodyová, Honza Fujáček, Ondra Skripnik)

3. EPO/Lenoši – 64:28
(CZE, Pavel Toušek, Filip Černoch, Ondřej Kutiš, Lucie Zrnová)

Fotografie naleznete na https://picasaweb.google.com/czech.adventure.racePodobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře