OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

Reebok Spartan Race 2014

Po velmi úspěšné sezóně 2013, kdy se tento ojedinělý terénní běh dostal konečně i do České republiky, aby zde okamžitě dosáhl obrovské obliby a pokořil hranici 12 tisíc účastníků, se již připravuje další sezóna, která bude opět nabitá od začátku do konce.

REEBOK SPARTAN RACE je ojedinělý terénní běh, kde závodník na trati zdolává řadu překážek. Každý závod je zcela atypický a nikdo – kromě ředitele závodu – dopředu netuší, jak bude trať vypadat. Trať se dopředu nezveřejňuje a stejně tak ani typy překážek a počet občerstvovacích stanic. Moment překvapení nastává hned po vyběhnutí na trať. Závod se snaží napodobit „skutečný život“ – svět je rychle se vyvíjející překážková dráha. A právě proto přijíždí stovky lidí, aby vyzkoušeli své dovednosti. Jejich cíl? Hlavně dojít až do konce a nevzdat se!

Své prvopočátky má závod ve Vermontu v USA v roce 2005. Každoročně se v USA běží kolem 35 závodů různých typů a účastní se jich tisíce závodníků . Již v roce 2012 přesáhl počet účastníků 200 000, aby se poté rozšířil do Evropy a v loňském roce i do České republiky.

Nejkratší typ závodu je SPARTAN SPRINT, který je dlouhý 5+ km a je tvořen 15 překážkami, druhým typem je SPARTAN SUPER, který je 13+ km dlouhý a závodník zdolává 21 překážek a poslední nejnáročnější typ je SPARTAN BEAST s délkou 20 + km a 26 překážkami. Po celé délce běhu je nutno zdolat řadu náročných překážek, například podlézání překážky z ostnatého drátu, šplh, požární skok, brodění se v bahně, příčné stěny, 4m vysoké zdi, kluzké stěny, plavání, skákání a gladiátorský souboj před samotným cílem.

Pro takovou akci je ale potřeba zajistit si i kvalitní vybavení. Nejočekávanější novinkou pro letošní rok je proto unikátní kolekce vytvořená přímo pro REEBOK SPARTAN RACE. Například pánské běžecké boty Reebok TERRAIN SERIES SUPER jsou navrženy speciálně pro zvládnutí tohoto obtížného závodu. Díky nižší konstrukci je obuv stabilní a nabízí skvělé tlumení, podporu a unikátní trakční systém, který podpoří záběr jak na vlhkých překážkách, tak i při lezení na laně. Bezešvý svršek obuvi je velice odolný a rychleschnoucí povrchová úprava zabraňuje usazování bláta do struktury svršku a promoknutí materiálu.

K dostání budou již od března v sítích prodejen Sportisimo a také na všech REEBOK SPARTAN RACE závodech v double-decker busu v rámci REEBOK LIVE WITH FIRE TOUR.

REEBOK SPARTAN RACE poprvé v letošním roce odstartuje v Liberci, kde se v posledním květnovém víkendu uskuteční SPRINT a následovat bude 21. 6. SUPER na Klínovci. Novinkou pro letošní rok je nejdelší ze základních tras – BEAST, který se bude konat 16. 8. opět na Klínovci a sezona bude zakončena závodem SUPER, ten se uskuteční 27.9. v Bořeticích . První startující letos budou vybíhat v 8:00 hod a jak dlouho bude závod trvat nikdo dopředu neví. Někteří účastníci jsou schopni nejkratší trať zdolat za 35 minut, další třeba za 2 hodiny. Jedno však mají společné, došli až do cíle !

Registrace probíhá na www.spartan-race.czPodobné články
OCR / Army závody
11. 2. 2020 OCR Tvrďák Slovensko se představuje

Tvrďák vznikol na Slovensku v roku 2013 a od svojho vzniku ho absolvovalo niekoľko tisíc...

Celý článek
OCR / Army závody
14. 8. 2019 Letošní ročník Mistrovství České republiky v OCR chystá několik překvapení

Již v loňském roce mohli závodníci OCR (extrémních překážkových závodů) poprvé vyzkoušet, jak chutná mistrovský...

Celý článek
OCR / Army závody
25. 4. 2019 Za Olomoucí se v létě uskuteční extrémní překážkový závod RUNEX RACE

Již 31. 5. 2019 končí třetí vlna registrací na extrémní překážkový závod RUNEX RACE OLOMOUC 2019. Kromě...

Celý článek