OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Wenger Czech Adventure Race – závod mimo komfortní zónu i lidské chápání

Na konci prázdnin se sjedou milovníci expedičních závodů na Slapskou přehradu. Začíná zde totiž Wenger Czech Adventure Race, Mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním závodě družstev. Pořadatelé připravili trať dlouhou přes 400 kilometrů a poskládali ji z mnoha outdoorových disciplín.

Převážnou část závodu stráví týmy pěšky na treku, v sedlech horských kol nebo na sedačkách kánoí. Trať jim zpestří lanové disciplíny, přírodní překážková dráha Bolskros, jeskyňaření, orientační běh, coastering a plavání. Trasu mají závodníci zakreslenou v mapách, postupy si volí každý tým dle svého uvážení.

Letošní dobrodružný závod začíná ve čtvrtek 29. srpna. Přihlášeno je 17 čtyřčlenných týmů, přibližně polovina z nich přijede ze zahraničí. „Závod lze sledovat online a bude na co se dívat. Ve startovce není vyloženě jen jediný silný tým, takže to vypadá na napínavý souboj o první příčky.“, láká ke sledování ředitel závodu, Tomáš Vaněk, a dodává: „Adventure Race je specifický tím, že během závodu spíte, jíte a pořád vám běží čas. Vystoupíte na dlouhý čas mimo komfortní zónu a posunete hranice svých možností zase o kus dál.“

Den a půl po dlouhém závodě odstartuje MINI Adventure Race, 18hodinová „zmenšenina“ klasického závodu. Je určena pro dvojice všech výkonnostních kategorií, kterým voní atmosféra adventure race. Na start se postaví přes 60 závodníků, kteří vyběhnou za svitu čelovek na 40kilometrový trek. Poté sednou do kánoí a až si odpádlují svých 10 kilometrů, lodě vymění za kola a 80hodinové šlapání jim zpestří překážková dráha Bolskros a slanění. Do cíle doběhnou po závěrečné disciplíně: coasteringu proloženého plaváním.

Oba závody lze sledovat na facebooku či webu závodu www.adventurerace.cz.

Přečtěte si loňskou reportáž!

58 hodin v závodě – CZAR 2018Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek